Обмеження цін G7 на нафту «суттєво знизило доходи Росії», – Єллен
Джерело: The Guardian
Міністерка фінансів США Джанет Єллен у середу, 11 жовтня, заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через їхню війну в Україні.
Вона додала, що світові ціни на енергоносії майже не змінилися, тоді як Росії довелося або продавати нафту зі значною знижкою, або витрачати величезні суми на свою альтернативну екосистему.
“Ми не можемо допустити, щоб наша підтримка України була перервана. Адміністрація Байдена — за підтримки двопартійної більшості Конгресу США та американського народу — працюватиме, щоб Україна отримала допомогу, необхідну для перемоги у цій війні”, – сказала вона.
Єллен додала, що адміністрація Байдена також продовжуватиме працювати над пом’якшенням наслідків війни Росії в Україні, зокрема щодо продовольчої безпеки, одночасно співпрацюючи з глобальною організацією, щоб позбавити Росію фінансування, необхідного їй для ведення війни.
Нагадаємо, що 29 вересня Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.
- У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.