Обміняний «іспанський журналіст» Павло Рубцов шпигував для ГРУ – прокуратура Польщі
Джерело: DW
Польська влада висунула обвинувачення в шпигунстві одному з росіян, звільнених під час обміну ув’язненими між РФ і Заходом. Павло Рубцов, також відомий як Пабло Гонсалес, шпигував для російської військової розвідки в Польщі з 2016 по 2022 роки, повідомила польська прокуратура.
“Діяльність обвинуваченого полягала, зокрема, в отриманні та передачі інформації, поширенні дезінформації та проведенні оперативної розвідки“, – ідеться в повідомленні Національної прокуратури Польщі.
Пабло Гонсалес (Павло Рубцов), народився в СРСР, але повернувся в Іспанію разом з матір’ю-іспанкою. До арешту він видавав себе за іспанського журналіста, що писав про конфлікти.
Спецслужби Польщі заарештували його 28 лютого 2022 року. Він був під вартою до великого обміну між РФ і Заходом 1 серпня 2024 року. Тоді з літака його особисто зустрічав Путін.
Польська влада звинуватила Рубцова в шпигунстві для російської військової розвідки, але подальші деталі справи поки що не розкрито.
Ніхто не помітив “червоних прапорців”, хоча те, що Гонсалес писав, живучи у Польщі, було досить підозрілим.
У 2019 році він писав для Eulixe про нібито розчарування українців Майданом, вибори в Україні (згадуючи про можливі фальсифікації), а також про сильний поділ і заворушення в суспільстві. Він аналізував вибори в Польщі та Іспанії, критикував зустрічі в Нормандському форматі. У 2020 році він опублікував статтю, яка ставила під сумнів історію Другої світової війни, стверджуючи, що Польща спровокувала СРСР до нападу. Стаття навіть закінчувалася цитатою Сталіна. В інтерв’ю іспанському новинному сайту він говорив про “нацистів” в Україні і про те, що Польща не хоче сильної України, бо мріє про “Польщу від моря до моря”.
Незадовго до початку повномасштабного вторгнення РФ Гонсалес приїжджав до України. Зокрема, 2 лютого 2022 року він опублікував селфі з заводу “Південмаш”, що в Дніпрі. Його затримали у Польщі через 4 дні після початку повномасштабного вторгнення.
- Російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, звільнений під час обміну 1 серпня, заявив, що західні санкції “несправедливо” спрямовані проти всіх громадян РФ, а не лише проти режиму Путіна.
- Російський опозиціонер Ілля Яшин, якого звільнили з ув’язнення у межах обміну між Заходом та РФ, висловив невдоволення тим, що після обміну його вивезли з Росії.
- США повернули репортера Wall Street Journal Евана Гершковича. Видання розповіло історію свого колеги. Виявилось, що той полюбляв читати російські книги та просив інтерв’ю у Путіна після свого звільнення.
- Масштабний обмін ув’язненими між Росією та Заходом може допомогти президенту США Джо Байдену відновити зовнішньополітичну спадщину в останні місяці перебування на посаді та підтримати віцепрезидентку Камалу Гарріс у її спробі очолити Білий дім.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.