Обидві партії Конгресу закликали переглянути стратегію США щодо РФ

Джерело: The Hill

Представники Республіканської та Демократичної партій закликали уряд США відмовитися від статус-кво, що склався після завершення Холодної війни у ​​відносинах з РФ, та визначити Москву постійною загрозою глобальній безпеці.

“Двопартійний комітет, який відповідає за підтримку демократії та прав людини у пострадянських країнах, наполягає на тому, щоб Сполучені Штати відмовилися від статус-кво після Холодної війни у ​​своїх відносинах з РФ та назвали Москву постійною загрозою глобальній безпеці”, – йдеться у повідомленні.

У звіті Гельсінської комісії, з яким ознайомилося видання, зазначається, що Вашингтон повинен змінити своє мислення щодо підходу до РФ, як це було з Китаєм протягом останніх кількох років, та відповідно розподілити ресурси.

Також в документі йдеться про забезпечення перемоги України в її оборонній війні проти РФ, із закликом до надання “масованої” військової та гуманітарної допомоги Києву та надання дозволу Збройним силам України завдати ударів вглиб території РФ за допомогою зброї, наданої США.

Повідомляється, що політичні пропозиції, подані у звіті, виходять за межі зобов’язань адміністрації Джо Байдена перед Україною та суперечать позиціям колишнього президента Трампа, кандидата у президенти від Республіканської партії, та його союзників у Конгресі.

Втім, голова Гельсінського комітету від Республіканської партії, конгресмен Джо Вілсон заперечив можливість Трампа укласти угоду з Путіним.

“У мене немає сумніву, що Дональд Трамп побачить нещирість військового злочинця Путіна”, – сказав він.

Як нагадали в агенції, віцепрезидентка Камала Гарріс, кандидатка у президенти від Демократичної партії, раніше окреслила продовження політики президента Джо Байдена щодо України.

Утім, хоча президентські перегони й впливатимуть на політику США щодо України та РФ в наступні роки, ставлення у Конгресі також матиме вирішальне значення для визначення пріоритетів у всьому світі, йдеться у звіті.

Як зазначається, депутати-республіканці, ймовірно, приймуть висновки звіту про те, що “Сполучені Штати повинні підготуватися до довготривалої боротьби, розуміючи, що РФ має багатовікову історію жорстокого імперіалізму щодо своїх сусідів, Європи та світу загалом”.

“Я вважаю, що головне повідомлення полягає в тому, що ми відмовляємось від 30-річної помилкової політики. Не потрібно далеко дивитися, щоб побачити, що кожен президент протягом перших кількох місяців свого правління ходить та зустрічається з Путіним”, – сказав анонімний представник Конгресу, знайомий зі звітом.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.