Обирають запобіжний захід Дмитрукові: Печерський суд Києва розпочав засідання

Джерело: Букви

Сьогодні, 29 серпня, у Печерському районному суді міста Києва розпочався розгляд з визначення запобіжного заходу народному депутатові Артему Дмитрукові, який нещодавно незаконно виїхав за кордон.

Представники Букв на місці. Додамо, що засідання затрималось на годину.

Адвокат нардепа, Заперченко Віталій Сергійович, поскаржився, що йому та його клієнту “не відомо жодних відомостей щодо кримінального провадження, в тому числі його номера”.

“Будь-які відомості про вчинення щодо Дмитрука будь-яких процесуальних рішень ми отримували зі ЗМІ, в тому числі з сайту Офісу Генерального прокурора. Там було розміщено повідомлення про виклик на проведення процесуальних дій на 10:00 29 серпня, але щодо яких процесуальних дій, з яких питань, за яким провадженням – не повідомили.”

Щодо Дмитрука здійснювалось два кримінальні провадження. Потім їх об’єднали в одне (від 28.08).

Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) оголосили в міжнародний розшук чинного народного депутата України Артема Дмитрука, якого підозрюють у серії нападів на громадян.

Як повідомив Генеральний прокурор 25 серпня 2024 року, народному депутату України висунуто підозру у вчиненні низки злочинів. Серед них – напади на громадян і правоохоронців, замах на викрадення вогнепальної зброї тощо.

За даними слідства ДБР, під час перебування в Одесі підозрюваний разом зі спільниками напав на співробітника правоохоронного органу, який виконував свої службові обов’язки. Під час нападу депутат умисно завдав правоохоронцю тілесних ушкоджень і намагався викрасти його зброю.

В іншому інциденті, що стався в Києві, між депутатом і громадянином виникла суперечка, під час якої депутат завдав чоловіку кількох ударів, зокрема в голову. Внаслідок цього потерпілому було спричинено тілесні ушкодження середньої тяжкості, що підтверджено висновком експерта.

Народного депутата підозрюють у скоєнні таких злочинів:

  • умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень працівникові правоохоронного органу групою осіб у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України);
  • викрадення вогнепальної зброї групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України);
  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч. 1 ст. 122 КК України);
  • грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю (ч. 1 ст. 296 КК України).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Передісторія

Генпрокурор повідомив про підозру чинному народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Зокрема підозрюваний, перебуваючи в Одесі, діючи з групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу. Він умисно заподіяв правоохоронцю тілесних ушкоджень та намагався викрасти у нього зброю.

Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки завдав військовому декількох ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Своєю чергою, УП інформувала, що народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, вже виїхав за кордон.

Нардеп незаконно покинув територію України у суботу, 24 серпня. Того ж дня він залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” полетів в Італію (рейс о 17:40 “Кишинів – Рим”).

Журналісти намагалися зв’язатися із Дмитруком, але його мобільний номер телефону більше не обслуговується.

24 серпня Дмитрук у Телеграм заявив, що його планують затримати, і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки.

Раніше ми повідомляли, що Генеральний прокурор Андрій Костін зареєстрував кримінальні провадження проти народних депутатів Артема Дмитрука та Олександра Куницького, які брали участь у бійці в Києві.

Також нагадаємо, серед тих, хто відмовився підтримати законопроєкт про заборону УПЦ МП, майже всі представники депутатських груп “Відновлення України” та “Платформи за життя та мир”. Серед них, наприклад, Юрій Бойко – народний депутат України, який неодноразово заявляв про утиски УПЦ МП. Нещодавно в мережі з’явилось відео, де він російською мовою закликає владу “бути милосердною до священників УПЦ МП”.

У переліку також  є Артем Дмитрук – обраний від “Слуги народу”, а зараз – позафракційний народний депутат України, розслідування щодо якого нещодавно опублікувало видання Bihus.Info. У ньому йдеться, що Артем Дмитрик співпрацює зі священником УПЦ МП Сергієм Чертиліним, якого підозрюють у низці злочинів проти України.

 

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.