Очільника Бердянського морпорту, який допоміг РФ викрасти зерна на понад $30 млн, засудили до 10 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Окупаційного директора Бердянського морського порту, який допоміг росіянам викрасти українського зерна на понад 30 мільйонів доларів, засудили до 10 років позбавлення волі.
За даними спецслужби, під його керівництвом з червня 2022 року із захопленого морпорту росіяни переправили до Росії майже 150 тисяч тонн пшениці на загальну суму понад 30 мільйонів доларів.
За матеріалами СБУ суд призначив йому 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Оскільки злочинець переховується на тимчасово окупованій частині Запоріжжя, початок терміну відбування покарання буде рахуватися з дня його затримання.
За даними слідства, зловмисником є ексочільник відділу оперативного реагування Бердянського порту, який після окупації міста пішов на співпрацю з агресором.
За це гауляйтер Олександр Сауленко подав його “кандидатуру” на посаду очільника захопленого об’єкта.
Після призначення ворожий пособник почав виконувати вказівки Кремля щодо передачі всього майна українського порту на баланс місцевої окупаційної адміністрації РФ.
Але основним його завданням було сприяння загарбникам у масовому вивезенні українського зерна з території південного регіону України до РФ.
Для транспортування агропродукції зловмисник задіяв морські судна “Сормовский-48” та “ZHIBEK ZHOLY”. На рейдах їх супроводжували бойові кораблі Чорноморського флоту РФ.
На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав ворожого поплічника винним за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.
- За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.
- Співробітники Служби безпеки України затримала депутата однієї із селищних рад Полтавської області, який коригував російські обстріли по передових позиціях Сил оборони на східному фронті.
- Кіберфахівці СБУ викрили та затримали двох інформаторів РФ, які збирали дані про підрозділи ЗСУ на території Харкова та наводили на ці об’єкти удари окупантів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.