Очільника Бердянського морпорту, який допоміг РФ викрасти зерна на понад $30 млн, засудили до 10 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Окупаційного директора Бердянського морського порту, який допоміг росіянам викрасти українського зерна на понад 30 мільйонів доларів, засудили до 10 років позбавлення волі.
За даними спецслужби, під його керівництвом з червня 2022 року із захопленого морпорту росіяни переправили до Росії майже 150 тисяч тонн пшениці на загальну суму понад 30 мільйонів доларів.
За матеріалами СБУ суд призначив йому 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Оскільки злочинець переховується на тимчасово окупованій частині Запоріжжя, початок терміну відбування покарання буде рахуватися з дня його затримання.
За даними слідства, зловмисником є ексочільник відділу оперативного реагування Бердянського порту, який після окупації міста пішов на співпрацю з агресором.
За це гауляйтер Олександр Сауленко подав його “кандидатуру” на посаду очільника захопленого об’єкта.
Після призначення ворожий пособник почав виконувати вказівки Кремля щодо передачі всього майна українського порту на баланс місцевої окупаційної адміністрації РФ.
Але основним його завданням було сприяння загарбникам у масовому вивезенні українського зерна з території південного регіону України до РФ.
Для транспортування агропродукції зловмисник задіяв морські судна “Сормовский-48” та “ZHIBEK ZHOLY”. На рейдах їх супроводжували бойові кораблі Чорноморського флоту РФ.
На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав ворожого поплічника винним за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.
- За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.
- Співробітники Служби безпеки України затримала депутата однієї із селищних рад Полтавської області, який коригував російські обстріли по передових позиціях Сил оборони на східному фронті.
- Кіберфахівці СБУ викрили та затримали двох інформаторів РФ, які збирали дані про підрозділи ЗСУ на території Харкова та наводили на ці об’єкти удари окупантів.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.