Одна із перекладачок жестової мови нацвідбору Ольга Буназів виявилася прихильницею УПЦ МП

Джерело: Букви

Цьогоріч розмовні включення на Нацвідборі “Євробачення-2024” перекладала Ольга Буназів. Водночас мережу збурила відкрита інформація зі сторінки перекладачки в Instsgram. З’ясувалося, що Буназів активно пропагує підтримку УПЦ Московського патріархату в Україні, виступаючи зокрема проти виселення ченців МП з Києво-Печерської лаври.

У цьому році фінал конкурсу вперше супроводжували жестовою мовою задля забезпечення інклюзивності.

Одначе, користувачі соцмереж акцентували, мовиться не про Катерину Заботкіну, а саме про Ольгу Буназів.

Зауважується, що дівчина навіть створила окрему вкладку про УПЦ МП. Буназів толерує росіян та цитує очільника Московського патріархату.

Джерело: Instagram

Джерело: Twitter

Джерело: Twitter

Зокрема один із користувачів зазначив: “Отож, це Ольга Буназів. Вона толерує русню, цитує очільника Московського патріархату, порівнює Епіфанія самі знаєте з ким… Одна із двох перекладачок жестової мови Євробачення топить за Московський патріархат і постить от таку дичину “водія зупинили і на утилізації у Бахмуті”.

Джерело: Twitter

Джерело: Instagram

Дівчина просуває кремлівські наративи стосовно “покарання” за виселення ченців МП з Лаври.

Бузанів транслює власну позицію стосовно УПЦ МП для майже восьми тисяч підписників у соцмережі. УПЦ Бузанів називає “канонічною” та “святою” церквою при Московському патріархаті. Тоді як зневажливо ставиться до ПЦУ.

Джерело: Instagram

Джерело: Instagram

В Україні є УПЦ та пцу. В УПЦ блаженішого Онуфрія обирав український народ та священство. В пцу Варфоломій самопроголошений блаженнійший, його ніхто не обирав. Далі просто, пцу обʼедналось з владою, і жадають знищити УПЦ. Поширюючи брехливі чутки, що ця парафія: працює на москву, служить рос. мовою, всі свої кошти відправляє в росію… Ніколи цього не було. Існували відносини, ми ж суміжні держави, намагались якось налагодити, щоб все в нас будо добре, і в храмах почитали імʼя патріарха Кирила. 3 початком повномасштабного вторгнення УПЦ, побачивши справжне лице ворога, розірвало усілякі звʼязки, – зазначила в одному зі своїх дописів прихильниця УПЦ МП.

Джерело: Instagram

Також вона закликає до збереження Московського патріархату в Україні та позиціює прихильників УПЦ як “жертв гоніння”, цитуючи російських релігійних діячів.

Джерело: Twitter

Своєю чергою, у коментарях користувачі обурилися позицією перекладачки. Хтось закликав її відповісти, коли МП відповість за переховування ФСБ, за російські паспорти, за зберігання і контрабанду зброї та інші святі справи. Інші порадили Буназів повчити історію, звідки бере свої витоки МПЦ.

Джерело: Twitter

Зауважимо, 10 серпня Господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” шляхом їх повернення.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики виявило під час перевірки низку порушень договору, укладеного між УПЦ та заповідником, які й стали підставами до його розірвання.

Заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) 29 березня 2023 року. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.