Один з інгредієнтів енергетичних напоїв може підвищувати ризик виникнення раку крові

Джерело: New York Post

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

Мовиться про таурин – амінокислоту, яку часто додають у такі енергетичні напої як Red Bull та Celsius. Американські фахівці встановили, що він може бути джерелом енергії для клітин лейкемії, які розвиваються у кістковому мозку.

Хоча організм людини самостійно виробляє таурин, його також використовують для полегшення побічних ефектів хімієтерапії у пацієнтів з лейкемією.

Але дослідники з Університету Рочестера у Нью-Йорку припустили, що додаткове вживання таурину може погіршити розвиток раку крові.

За їхніми словами, дослідження свідчить про необхідність ретельно оцінити ризики та користь додаткового вживання таурину для пацієнтів з лейкемією і для тих, хто п’є енергетичні напої, зважаючи на доступність цього продукту.

Поки дослідження на початковій стадії, але фахівці оптимістично налаштовані щодо того, що вплив на вироблення таурину у лейкозних клітинах може стати новим підходом у лікування раку крові.

Їхнє дослідження на мишах та клітинах лейкемії людини показало, що блокування проникнення таурину у клітини може сповільнити розвиток раку крові.

Таурин міситься у продуктах з білком, таких як риба та м’ясо. Водночас його часто додають до енергетичних напоїв, оскільки він допомагає травленню, підтримує правильний баланс рідини та електролітів, підтримує загальну функцію центральної нервової системи.

У новому дослідженні науковці вивчали мишей з геном SLC6A6, який відповідає за транспортування таурину організмом.

Фахівці пересадили цим мишам зразки клітин лейкемії людини. Відтак, вони виявили, що певна група здорових клітин кісткового мозку виробляє таурин – середовище, у якому розвивається лейкемія.

Далі ген SLC6A6 переносить цей таурин з кісткового мозку у лейкозні клітини.

Оскільки ракові клітини харчуються таурином, відбувається процес гліколізу, під час якого клітини розщеплюють глюкозу для отримання енергії

Цей процес дає раковим клітинам енергію для розділення та розмноження, а тому може зробити лейкемію агресивнішою, адже сприяє виникненню більшої кількості ракових клітин.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.