Окупанти почали будівництво залізниці на Донеччині, аби зменшити залежність від Кримського мосту

Джерело: радник мера Маріуполя Петро Андрющенко

Російські окупанти розпочали будівництво залізниці у Донецькій області, яка дасть пряме сполучення тимчасово окупованого Маріуполя з російськими Ростовом-на-Дону та Таганрогом.

За інформацією Андрющенка, росіяни прагнуть побудувати пряме залізничне сполучення з Маріуполем, Волновахою та Донецьком.

“Зараз це не лише балачки, вони почали будівництво залізничного мосту біля с. Гранітне через річку Кальміус. В разі успіху це дозволить включити існуючу гілку Маріуполь-Асланове-Кальчик-Волноваха в пряме сполучення з Таганрогом та Ростовом-на-Дону”, – розповів він.

Андрющенко пояснив, що у разі виконання цього плану, окупанти значно полегшать як військову, так і цивільні логістику на окупованій території. Більш того, це зменшить їхню залежність від Кримського мосту, який зараз відіграє важливу роль у військовій логістиці росіян.

Радник мера Маріуполя нагадав, що залізничне сполучення з Волновахи:

– на захід йде далі через Розівку – Мелітополь в Крим

– на північ – Донецьк.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.