Окупанти розшукують дітей, які не ходять до російських шкіл на тимчасово захоплених територіях – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Перед початком нового навчального року російські загарбники розшукують дітей, батьки яких відмовились віддавати їх до російських шкіл на тимчасово окупованих територіях України.
Відтак, окупанти створили відповідні групи колаборантів, які фіксують, шукають та перевіряють відвідуваність дитиною школи. У разі виявлення подібних випадків батькам погрожують позбавленням батьківських прав.
Також окупаційна влада зобов’язала батьків мати російські паспорти. При цьому ворожі паспорти мають мати обидва з батьків, інакше дитині заборонено буде навчатись, а отже батьки будуть позбавлені прав.
Додамо, що на тимчасово захоплених територіях Запорізької області представники окупаційної адміністрації чинять психологічний тиск на освітян, які відмовились працювати на окупаційну владу.
Зокрема, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області зафіксовано випадки обшуків, які проводились у домівках вчителів, що не пішли на роботу в захоплену росіянами школу.
За даними ЦНС, російські окупанти шукали докази співпраці з Силами оборони України та погрожували освітянам депортацією, якщо вони не підуть на співпрацю з окупаційною адміністрацією.
У ЦНС додали, що окупанти не можуть знайти достатньо вчителів для роботи у підконтрольних їм школах, оскільки місцеві мешканці відмовляються йти на співпрацю. Тому їм доводиться привозити вчителів з території РФ.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
- Російські армійці погрожують депортацією лікарям у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області.
- На Херсонщині окупанти погрожують місцевому населенню, що у разі відсутності російського паспорта громадян примусово депортують до Сибіру та конфіскують усе майно.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.