Окупанти завезли на Херсонщину 7 тонн пропагандистської літератури, – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують “політику промивання мізків” дітям і завозять російську літературу.
Відомо, що перед початком навчального року на Херсонщині до російських “шкіл” завезли 7 тонн пропагандистських книг.
Найбільша кількість підручників – з “російської історії” за 11 клас.
“У цих підручниках Росія перекладає відповідальність за війну на жертву, тобто на Україну. Також поширюється теза щодо нібито поширення “нацизму” в Україні”, – зазначили в ЦНС.
До того ж, окупанти на ТОТ видають шкільні набори лише тим дітям, батьки яких мають російські паспорти.
- Колишній дитячий омбудсмен та виконавчий директор БО Save Ukraine Микола Кулеба повідомив про повернення до України ще 11 дітей.
- Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт № 9591 щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав Міністерство освіти і науки України посилити контроль за дотриманням мовного законодавства в закладах фахової передвищої та вищої освіти.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.