ООН може припинити гуманітарну допомогу у Газі вже сьогодні – через нестачу пального

Джерело: CNN

Головне агентство ООН у Газі заявляє, що йому доведеться припинити операції з надання допомоги протягом доби, якщо пальне не буде доставлено, що, за словами організації, означало б кінець “рятувальної лінії” для мирних жителів.

Певну допомогу – їжу, воду та ліки – доставили у Газу через Єгипет, однак пальне не отримано.

Після атаки ХАМАС 7 жовтня Ізраїль відмовив у дозволі перевозити пальне в Газу, мотивуючи тим, що його використовуватимуть бойовики.

Відповідаючи на запитання, як довго Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (UNWRA) може протриматися без пального, прессекретарка Тамара Альріфай сказала CNN, що, ймовірно, мовиться про один день.

“Ми вже попереджали, що якщо пальне закінчиться сьогодні ввечері чи завтра, ми як UNWRA, найбільше агентство ООН у Газі, більше не зможемо працювати”, – додала вона.

Офіційні особи ООН попередили, що поточні постачання є “краплею в морі” для потреб 2 мільйонів палестинців, які проживають у Газі.

“Без пального допомога не може бути доставлена, лікарні не матимуть електроенергії, а питну воду неможливо очистити або навіть перекачати”, – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на Раді Безпеки ООН 24 жовтня.

Лікарі в переповнених лікарнях, які на межі закриття, неодноразово попереджали, що хвилі нових пацієнтів, поранених під час щоденних бомбардувань, і немовлят, які потребуть постачання кисню, помруть, якщо пальне не буде доставлено.

Застереження високопосадовців ООН надійшли після того, як ізраїльські авіаудари по Сектору Газа вбили понад 700 осіб за 24 години, що є найбільшим щоденним числом, опублікованим з того часу, як Ізраїль почав завдавати ударів по об’єктах ХАМАСу в Газі.

Директорка відділу комунікацій UNWRA Джульєтт Тума повідомила CNN, що агентство надає притулок для близько 600 000 осіб по всій Газі.

Директор Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт у Газі Том Вайт сказав CNN, що працівникам гуманітарної допомоги доведеться вирішити, які аспекти життєво необхідної допомоги вони можуть надавати, а які – ні.

Вайт попередив, що нестача пального може призвести до того, що агентство згорне свої операції, навіть якщо деякі гуманітарні вантажі почнуть надходити через пункт пропуску Рафах.

Вайт не уточнив, коли саме почнеться цей процес, але наголосив, що агентство не може працювати без пального.

“Навіть якщо конвої прибудуть до Гази, у наших вантажівках не буде пального, щоб зібрати або розповсюдити цю допомогу. Нам потрібно знайти рішення щодо пального – інакше наша операція з надання допомоги припиниться”, – сказав він.

  • Результати журналістського розслідування показало, що заяви офіційних представників ООН про “сотні” дітей, загиблих в Газі від ізраїльських ударів, щонайменше частково засновані на повідомленнях “схильної до брехні і фальсифікацій пропаганди ХАМАСу”.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.