ООН оголосила 2023 рік найспекотнішим за всю історію

Джерело: Bloomberg

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

У 2023 році на планеті було настільки спекотно, що ще до кінця року Всесвітня метеорологічна організація оголосила його найспекотнішим за всю історію спостережень.

За перші 10 місяців року глобальна температура була приблизно на 1,4°C вища за середнє значення в доіндустріальний період.

Рекордне глобальне нагрівання повинно викликати тремтіння у світових лідерів і спонукати їх до дій, — заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у четвер у Дубаї на початку кліматичного саміту COP28. — Ми переживаємо кліматичний колапс у реальному часі, і його вплив є руйнівним.

Викиди парникових газів, які відповідають за потепління планети, продовжили зростати у 2023 році після досягнення історичного максимуму минулого року, показує звіт. Це сприяло підвищенню рекордно високих місячних температур на суші з липня по вересень і в океанах з квітня по вересень. Зростаюча спека погіршує екстремальні погодні умови, що, своєю чергою, спричиняє загибель та відсутність продовольчої безпеки, а також змушує мільйони осіб переміщуватися.

Океани, які покривають близько 70% поверхні Землі, поглинули близько 90% тепла, що утримується у викидах парникових газів з 1971 року. Це сповільнило швидкість потепління в атмосфері, одначе, також призвело до підвищення температури океану, підвищення рівня моря, підкислення та танення льоду на суші та морях.

Раніше стало відомо, що вже на початку 2029 року світ, ймовірно, не зможе залишитися нижче міжнародно узгодженої межі глобального потепління, якщо продовжуватиме спалювати викопне паливо з нинішньою швидкістю, мовиться у новому дослідженні.

Зауважимо, у вересні глобальна температура повітря з високим відривом підскочила до нового рекордного рівня, що приголомшило вчених.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.

Франція та Естонія скликають у понеділок, 24 лютого, екстрену зустріч міністрів оборони європейських країн для обговорення посилення підтримки України.

Російські окупаційні війська на лівобережжі Херсонської області стикаються з проблемами з паливом, що ускладнює використання їхньої техніки в бойових діях, повідомляє партизанський рух “АТЕШ”.