ОПЕК+ відмовляється збільшувати видобуток нафти всупереч вимогам Трампа
Джерело: Bloomberg
Країни ОПЕК+ не прислухалися до заклику президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту, залишивши в силі домовленість про обмеження на видобуток до кінця нинішнього кварталу.
Моніторинговий комітет ОПЕК+ та його партнерів, співголовами якого є Росія та Саудівська Аравія, вирішив не змінювати нинішню політику з видобутку нафти. Знижені понад два роки тому квоти на видобуток залишені на тому ж рівні, як і узгоджений у грудні план щодо їх щомісячного збільшення в період з квітня по кінець 2026 року. За словами делегатів, питання про заклик Трампа збільшити постачання нафти не обговорювалося.
Вже через три дні після вступу на посаду, звертаючись за відеозв’язком до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Трамп повідомив про намір знизити ціни на нафту і закликав до цього країни ОПЕК: “Я планую попросити Саудівську Аравію та ОПЕК знизити вартість нафти. Її треба зменшити. Щиро кажучи, я здивований, що вони не зробили цього до виборів у США”. За словами Трампа, після того, як нафта подешевшає, центробанки по всьому світу негайно знизять відсоткові ставки.
Теза про надмірну дорожнечу нафти фігурувала і в його словах про війну РФ проти України: “Ціна зараз досить висока, щоб ця війна тривала. Потрібно зменшити ціну на нафту, і це зупинить війну… Це безвідповідально, що досі цього не зробили. Ми опустимо ціни на нафту, і Росія одразу припинить війну проти України”.
Своєю чергою, засновниця сінгапурської Vanda Insights Вандана Харі зауважила, що не очікує, що ОПЕК+ прислухається до вимог чи прохань Трампа.
ОПЕК+ розробляє стратегію постачань дуже ретельно, дуже тонко підлаштовуючи її під ситуацію на ринку, – додала вона.
Минулого року, щоб підтримати ціни на нафту, альянс нафтовидобувних країн тричі відкладав реалізацію плану збільшення видобутку. Нині ж він розраховує щомісяця нарощувати видобуток, починаючи з квітня, на 120 000 барелів на добу і до кінця року повернути на ринок загалом 2,1 млн барелів.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
- Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.