ОПЕК+ відмовляється збільшувати видобуток нафти всупереч вимогам Трампа

Джерело: Bloomberg

Країни ОПЕК+ не прислухалися до заклику президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту, залишивши в силі домовленість про обмеження на видобуток до кінця нинішнього кварталу.

Моніторинговий комітет ОПЕК+ та його партнерів, співголовами якого є Росія та Саудівська Аравія, вирішив не змінювати нинішню політику з видобутку нафти. Знижені понад два роки тому квоти на видобуток залишені на тому ж рівні, як і узгоджений у грудні план щодо їх щомісячного збільшення в період з квітня по кінець 2026 року. За словами делегатів, питання про заклик Трампа збільшити постачання нафти не обговорювалося.

Вже через три дні після вступу на посаду, звертаючись за відеозв’язком до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Трамп повідомив про намір знизити ціни на нафту і закликав до цього країни ОПЕК: “Я планую попросити Саудівську Аравію та ОПЕК знизити вартість нафти. Її треба зменшити. Щиро кажучи, я здивований, що вони не зробили цього до виборів у США”. За словами Трампа, після того, як нафта подешевшає, центробанки по всьому світу негайно знизять відсоткові ставки.

Теза про надмірну дорожнечу нафти фігурувала і в його словах про війну РФ проти України: “Ціна зараз досить висока, щоб ця війна тривала. Потрібно зменшити ціну на нафту, і це зупинить війну… Це безвідповідально, що досі цього не зробили. Ми опустимо ціни на нафту, і Росія одразу припинить війну проти України”.

Своєю чергою, засновниця сінгапурської Vanda Insights Вандана Харі зауважила, що не очікує, що ОПЕК+ прислухається до вимог чи прохань Трампа.

ОПЕК+ розробляє стратегію постачань дуже ретельно, дуже тонко підлаштовуючи її під ситуацію на ринку, – додала вона.

Минулого року, щоб підтримати ціни на нафту, альянс нафтовидобувних країн тричі відкладав реалізацію плану збільшення видобутку. Нині ж він розраховує щомісяця нарощувати видобуток, починаючи з квітня, на 120 000 барелів на добу і до кінця року повернути на ринок загалом 2,1 млн барелів.

У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.

Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.

Лідер Євросолідарності Петро Порошенко, котрий нині перебуває на передвиборчому зʼїзді ХДС у Берліні, заявив, що після виборів у Бундестаг Німеччина може змінити свою позицію стосовно надання Україні ракет Taurus і щодо євроатлантичної перспективи нашої держави.

3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.

Країни ОПЕК+ не прислухалися до заклику президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту, залишивши в силі домовленість про обмеження на видобуток до кінця нинішнього кварталу.