OpenAI, Google та інші зобов’язуються наносити водяні знаки на контент, зроблений штучним інтелектом – Білий дім
Джерело: Reuters
Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
“Ці зобов’язання є перспективним кроком, але нам потрібно ще багато працювати разом”, — сказав президент США Джо Байден.
На заході в Білому домі Байден заявив, що зростають стурбованості з приводу потенціалу використання ШІ для руйнівних цілей, та сказавши, що “ми маємо бути чіткими та пильними щодо загроз від нових технологій”.
Компанії, до яких також входять Anthropic, Inflection, Amazon.com і партнер OpenAI Microsoft, пообіцяли ретельно тестувати системи перед їх випуском і ділитися інформацією про те, як зменшити ризики та інвестувати в кібербезпеку.
“Ми вітаємо лідерство президента в об’єднанні технологічної індустрії, щоб виробити конкретні кроки, які допоможуть зробити штучний інтелект безпечнішим і кориснішим для суспільства”, — йдеться в повідомленні Microsoft.
Байден сказав, що він також працює над розробкою виконавчого указу та двопартійного законодавства щодо технології ШІ.
“Ми побачимо більше технологічних змін у наступні 10 років або навіть у наступні кілька років, ніж ми бачили за останні 50 років. Це було для мене дивовижним відкриттям, відверто кажучи”, — сказав Байден.
У рамках зусиль сім компаній взяли на себе зобов’язання розробити систему “водяних знаків” для всіх форм вмісту, від тексту, зображень, аудіо до відео, створених ШІ, щоб користувачі знали, що дана технологія була використана.
Компанії також пообіцяли зосередитися на захисті конфіденційності користувачів у міру розвитку штучного інтелекту та на забезпеченні того, щоб технологія була вільною від упереджень і не використовувалася для дискримінації вразливих груп. Серед інших зобов’язань – розробка рішень ШІ для таких наукових проблем, як медичні дослідження та пом’якшення кліматичних змін.
- Міністерство освіти Японії попросило університети та технічні коледжі по всій країні розробити власні правила або рекомендації щодо використання генеративного штучного інтелекту (ШІ).
- ЗС Ізраїлю стали використовувати штучний інтелект для автоматизовного вибору цілей під час авіаударів. Зокрема йдеться про організацію матеріально-технічного забезпечення під час ведення війни з Іраном.
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
26 січня відзначається Міжнародний день митника, Всесвітній день боротьби з проказою, Міжнародний день чистої енергії. За церковним календарем вшановують пам’ять святих преподобних Ксенофонта і Марії.
За даними синоптиків, у неділю, 26 січня, в Україні очікується суха погода, подекуди – туман.
Упродовж дня російські військові здійснили 67 обстрілів Сумської області, завдавши 99 ударів з різного озброєння. Внаслідок атак пошкоджено будинки, автомобілі, також відомо про одну поранену особу.
Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив, що армія РФ стає все більш залежною від снарядів із Північної Кореї.
У Черкасах сталася стрілянина, внаслідок якої кілька осіб травмовані.