OpenAI представила інструмент Voice Engine, який озвучуватиме тексти голосом різних людей
Джерело: сайт OpenAI
Компанія OpenAI презентувала новий інструмент Voice Engine, який розробили на основі штучного інтелекту. Він здатен створювати аудіо озвучення текстів голосом будь-якої людини.
Voice Engine потрібен зразок звучання мови конкретної особи, щоб емулювати її голос при озвученні текстів, який триватиме близько 15 секунд. Розробка цієї технології розпочалася з кінця 2022 року, і спочатку для навчання використовувалися зразки голосів, що були заздалегідь записані.
На цей момент доступ до Voice Engine не є загальнодоступним, оскільки розробники мають певні обурення через можливе недоброчесне використання цієї технології.
У компанії OpenAI вірять, що важливо розпочати обговорення про відповідальне використання синтетичних голосів і зрозуміти, як суспільство може адаптуватися до цих нововведень. На основі таких дискусій і результатів тестів буде ухвалено обґрунтоване рішення щодо подальшого розвитку цієї технології.
Зазначається, що Voice Engine є основою функції “Читання вголос” чат-боту ChatGPT.
Розробники вбачають різноманітні застосування Voice Engine, такі як допомога людям, які не вміють читати, а також дітям; переклад відео та подкастів; допомога пацієнтам з раптовими або дегенеративними захворюваннями мовленнєвого апарату; і сприяння комунікації для німих людей. Більше прикладів застосування Voice Engine можна знайти у блозі компанії.
- Мільярдер Ілон Маск подав до суду на виробника ChatGPT OpenAI та їхнього генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що вони відмовилися від початкової місії стартапу з розробки штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.
- На думку керівників OpenAI, мільярдер Ілон Маск подав проти компанії позов через те, що він засмучений тим, що більше не входить до складу стартапу зі штучного інтелекту.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.