Операція «Цитадель»: як ССО знищили обладнання РФ на нафтовій платформі у Чорному морі

Джерело: ССО ЗСУ

Під час успішної операції на одній з видобувних платформ у Чорному морі ССО ЗСУ знищили радіолокаційну станцію (РЛС) російських військових та обладнання, яке використовувала Росія для атак на південь України за допомогою дронів-камікадзе.

Одну з незаконно захоплених видобувних платформ росіяни використовували для підсилення роботи безпілотних літальних апаратів (БпЛА) іранського виробництва Mohajer-6. Вони встановили обладнання, що підвищує дальність і радіус його роботи, для збільшення ефективності розвідки та наступних ударів дронів-камікадзе “Shahed” по об’єктах критичної інфраструктури на півдні України.

Також на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів “Нева-Б”, яка дозволяла контролювати обстановку в північно-західній частині Чорного моря.

Спеціальна операція групи 73-го морського центру Спеціальних Операцій проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту Росії.

Вночі човни 73-го морського центру Спеціальних Операцій підійшли близько до видобувної платформи, де – після проведення спеціальних дій і зачистки – об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі, що призвело до захоплення важливого обладнання противника та знищення антени з радіолокаційною станцією.

Пресслужба ССО наголосила, що успішна спецоперація забезпечила безпечніше переміщення кораблів та обмежила можливості РФ в північно-західній частині Чорного моря.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.