Оператори ССО уразили російську РЛС «Каста-2Е2» однією з новітніх розробок

Джерело: пресслужба Сил спеціальних операцій

Оператори ССО під час аеророзвідки на одному з операційних напрямків вполювали новітнє озброєння ворожої армії, виявивши розміщення російської рухомої радіолокаційної станції “Каста-2Е2”.

Зауважується, що ця модель РЛС вважається надсучасним озброєнням, яке призначене для контролю повітряного простору, визначення координат та розпізнавання повітряних цілей, зокрема й тих, що літають на надмалих висотах.

На території України РЛС “Каста” вперше зафіксували у 2021 році на тимчасово окупованій Луганщині. Російські війська завезли техніку для протидії ударним БпЛА.

Однак, за іронією долі, нещодавно машини ворожої станції стали ціллю ударних дронів ССО, — зазначили у повідомленні.

У пресслужбі акцентували, що оператори ССО завдали вогневого ураження по російський РЛС однією з новітніх розробок, яка поступила на озброєння ССО.

Нещодавно у Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

В Україні триває 831-ша доба повномасштабної війни. За цей час втрати РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 511 тисяч осіб.

Раніше в британській розвідці повідомили про середньодобову кількість втрат армії РФ у живій силі у квітні та спрогнозували подальше зростання втрат.

У британській розвідці зазначали, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що РФ у повномасштабній війні проти України за місяць втрачає 24 тисячі своїх військових.

Довідка. Каста-2Е2 — російська рухома маловисотна трикоординатна станція радіолокації дециметрового діапазону кругового огляду режиму чергування. Призначена для контролю повітряного простору, визначення координат та розпізнавання повітряних цілей, зокрема на гранично малих висотах, їх трасових характеристик та видачі їх координат та параметрів руху на системи управління ППО (РТВ, ЗРВ, ІА), ВПС та військового ППО, водночас одночасно на двох споживачів по радіоканалах та/або кабельній лінії зв’язку, а на ще одного – з цифро-аналоговим сполученням.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.