Орбан розкритикував скасування відрядження Порошенку
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що рішення України не дозволити колишньому президенту Петру Порошенку виїхати з країни на початку цього місяця викликає сумніви щодо амбіцій України щодо вступу в ЄС.
У четвер, 21 грудня, відповідаючи на запитання про рішення України, Орбан сказав, що той факт, що в Україні ввели особливі правила під час війни, є “прийнятним”.
“Але виникає питання, якщо зустріч громадянина України з прем’єр-міністром Угорщини несе загрозу національній безпеці, то як вони хочуть стати членами ЄС? Але залишимо це на потім”, – сказав Орбан.
Відповідаючи на питання про його останні переговори з Путіним у Пекіні в жовтні, Орбан відповів:
“Я вважаю природним, що коли ми вже в Пекіні, ми маємо зустрітися”, – сказав прем’єр-міністр, додавши, що він би сам ініціював зустріч, якби Росія її не запропонувала.
Довідково: 1 грудня лідера “Європейської Солідарності” не випустили з України. Порошенко повідомив, що у нього було заплановано низку зустрічей у Польщі та США, зокрема політик мав зустрітись зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Майком Джонсоном.
Згодом стало відомо, що п’ятого президента України Петра Порошенка не випустили за кордон через скасоване першим заступником глави ВР Олександром Корнієнком відрядження, яке раніше підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.
Олександр Корнієнко заявив, що скасував міжнародне відрядження п’ятого президента України та лідера фракції “ЄС” Петра Порошенка після отримання листа з грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати.
В СБУ заявили, що керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження Петру Порошенку, оскільки він нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”. Також зазначили, що скасування відрядження були повʼязані із зустріччю з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
- Партія “Європейська Солідарність” прокоментувала заяву СБУ про те, що керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження лідеру фракції “ЄС” Петру Порошенку, оскільки він нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.
- Адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков повідомив, що проти посадових осіб, причетних до зриву поїздки пʼятого президента у США та Польщу, будуть подані судові позови.
- Міжнародний демократичний союз (IDU) закликає українську владу дозволити виїзд пʼятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка у Вашингтон для участі у Форумі IDU.
- Старша наукова співробітниця Євразійського центру Атлантичної ради Мелінда Харінг розкритикувала скасування відрядження лідеру фракції “Європейська Солідарність” Петру Порошенку.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.