«Ті, хто спланував спецоперацію проти Порошенка, фактично підіграють ворогу»: коментар «ЄС»

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

Партія “Європейська Солідарність” прокоментувала заяву СБУ про те, що керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження лідеру фракції “ЄС” Петру Порошенку, оскільки він нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

“Викликають відвертий подив спроби влади виправдати фактичний зрив візиту лідера опозиції Петра Порошенка до Вашингтона контррозвідувальною інформацією СБУ про ймовірність зустрічі пʼятого Президента України з Премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та теоретичне використання бесіди російськими спецслужбами”, – йдеться в заяві “ЄС”.

Також зазначають, що в Петра Порошенка були заплановані візити лише до Польщі та США, а СБУ розповсюдили “неправдиве повідомлення”, про те, що скасування відрядження були повʼязані із зустріччю з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. 

“Символічно, що до США не випустили не лише Порошенка, якого нібито оберігають від використання російськими ІПСО, але і всіх депутатів “Європейської Солідарності”, які отримали запрошення на Форум Міжнародного демократичного союзу, а також на зустрічі в Пентагоні, Конгресі, Держдепі США. Як обґрунтувати ці відмови, влада ще не додумалась, а вигадки СБУ відповіді на це питання не дають”, – наголосили в “ЄС”.

В партії також додали, що ті, хто “спланував цю спецоперацію фактично підіграють ворогу, розганяючи саме ту російську ІПСО, проти якої так відчайдушно “боролися””. 

“Наші партнери не повинні бачити, що нашою зовнішньою політикою керують не дипломати, а спецслужби, як це робить ФСБ в Росії. Відповідно до закону, сфера відповідальності СБУ – контррозвідка всередині країни та боротьба з тероризмом”, – зазначили в “ЄС”.

Довідково: 1 грудня лідера “Європейської Солідарності” не випустили з України. Порошенко повідомив, що у нього було заплановано низку зустрічей у Польщі та США, зокрема політик мав зустрітись зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Майком Джонсоном.

Згодом стало відомо, що п’ятого президента України Петра Порошенка не випустили за кордон через скасоване першим заступником глави ВР Олександром Корнієнком відрядження, яке раніше підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.

Олександр Корнієнко заявив, що скасував міжнародне відрядження п’ятого президента України та лідера фракції “ЄС” Петра Порошенка після отримання листа з грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.