Ощадбанк погоджуватиме кредити на розмінування полів

Джерело: пресслужба Ощадбанку

У межах програми “Посівна без мін” Ощадбанк видаватиме аграріям кредити для розмінування на деокупованих територіях та навіть у зоні, наближеній до бойових дій.

Українські агровиробники зможуть отримати до 150 млн грн позики на оплату послуг сертифікованих операторів протимінної діяльності для розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Водночас ставка за кредитом становитиме до 3% річних у гривні на строк до 3 років із пільговим періодом до 12 місяців, коли можна не сплачувати суму основного боргу. Також можливе фінансування без застави, одначе, порука власника є обов’язковою.

Розмінування території вартує дуже дорого, проте це життєво необхідно для аграріїв, адже на замінованому полі нічого не посієш. Тож важливо якнайшвидше повернути землю на деокупованих землях до використання сільськогосподарськими підприємствами. Саме задля цього ми розробили новий кредитний продукт для українських аграріїв і готові підтримати посівну кампанію на вигідних для них умовах, – зауважила членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям мікро-, малого та середнього бізнесу, Наталя Буткова-Вітвіцька.

У пресслужбі зазначили, що особливістю продукту є можливість поєднання з державними програмами, за якими Ощадбанк фінансує агроклієнтів. Зокрема мовиться про “Доступні кредити 5-7-9%” та програму портфельних гарантій, яка суттєво лібералізує вимоги до застави.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.