Останні два дні росіяни активно наступають на Куп’янському напрямку — заступниця міністра оборони

Джерело: заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.

Російські військові останні два дні активно наступають на Куп’янському напрямку. На Бахмутському напрямку українські захисники продовжують рухатися.

За її словами, ситуація на східному фронті загострилася.

“Ворог два дні поспіль активно наступає на Куп‘янському напрямку в Харківській області. Ми в обороні. Ідуть запеклі бої, положення сторін змінюються динамічно по кілька разів на добу”, — зазначила Маляр.

ЗСУ поступово рухаються вперед на Бахмутському напрямку. На південному флангу довкола Бахмуту є просування. Збройні сили України утримують зайняті позиції на північному фланзі, де намагаються атакувати росіяни.

ЗС РФ продовжують наступальні дії на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Оборонці продовжують їх стримувати.

“Тривають гарячі бої без зміни положень”, — резюмував заступниця міністра.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.