Остаточний план навчання українських пілотів на F-16 досі не затверджений – CNN

Джерело: CNN

США все ще очікують від європейських посадовців остаточний план навчання українських пілотів на винищувачах F-16, який Сполучені Штати повинні будуть схвалити, перш ніж програма може фактично розпочатися, повідомили офіційні особи, знайомі з цим питанням.

Навчання мають розпочатися цього місяця, публічно заявив президент України Володимир Зеленський та європейські посадовці. Одначе, через два місяці після того, як Джо Байден оголосив про підтримку у підготовці українських пілотів на F-16, залишилося вирішити низку важливих деталей.

Також досі незрозуміло, які країни передадуть F-16 у програму підготовки, а згодом й Україні після завершення тренування. Передача винищувачів Україні потребуватиме окремого дозволу США.

Представники оборони повідомили CNN, що США все ще вирішують, чи надсилати американських пілотів для допомоги в навчанні українців, однак, жодних рішень не буде прийнято, доки не буде затверджено остаточний план підготовки.

Навчальна програма підтримується коаліцією з 11 країн НАТО і вимагає офіційного схвалення США.

Очікується, що сам курс буде проведено в Данії та Румунії за підтримки Нідерландів, Бельгії, Канади, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Швеції та Великої Британії.

16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Зауважимо, на саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.