Палата представників США окремо розглядатиме допомогу Україні та Ізраїлю
Джерело: Bloomberg
Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю буде розглядати окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.
“Наш консенсус серед республіканців Палати представників полягає в тому, що нам потрібно розділити ці питання на дві частини”, — сказав Джонсон Шону Ханніті з Fox News.
Він додав, що передав це повідомлення представникам Білого дому після зустрічі з Байденом раніше того ж дня.
Водночас новий спікер наголосив, що США не припинять допомагати Україні, адже якщо переможе Росія – це стане позитивним сигналом для Китаю щодо Тайваню. Проте, додав Джонсон, допомога Україні вимагатиме більшої звітності щодо вже витрачених грошей.
“Ізраїль – це окрема справа. Але ось що відрізняє республіканців Палати представників від іншої команди. Ми збираємося знайти оплату в бюджеті. Ми не просто друкуємо гроші, щоб відправити їх за кордон. Ми збираємося профінансувати скорочення в іншому місці, щоб зробити це”, – сказав він.
Він сказав, що республіканці Палати представників запропонують Ізраїлю пакет на суму 14,5 мільйонів доларів, що трохи більше, ніж просила адміністрація Байдена.
Додамо, що Білий дім, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.