Палаті представників США пропонують визнати дії РФ проти України геноцидом: до Конгресу внесли проєкт резолюції

Джерело: пані Посол України в США Оксана Маркарова/Facebook

До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.

“У перший тиждень своєї роботи Конгрес приділив важливу увагу тому, що Росія щодня чинить злочини у війні проти України. До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії РФ проти України геноцидом”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це є наслідком співпраці посольства України в Вашингтоні з двопартійною групою законодавців Палати представників.

“У преамбулі проєкту резолюції йдеться про те, що звірства, скоєні російськими військами в Україні, у тому числі напади на мирних жителів, прямі удари по пологових будинках та медустановах, а також насильницьке переміщення сотень тисяч українців, включаючи дітей, до РФ та окупованих територій відповідає критеріям, викладеним у статті II Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”, – повідомила Оксана Маркарова.

За її словами, резолютивна частина документа засуджує геноцид українського народу, скоєний Росією, і закликає США, НАТО та ЄС активно підтримувати Україну в її боротьбі для запобігання подальшим злочинам. Крім того, документ висловлює підтримку створенню трибуналів та проведенню розслідувань для притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини та агресію.

Проєкт такої резолюції вже представляли у Конгресі 118-го скликання 24 лютого 2023 року.

Дипломатка наголосила, що список воєнних злочинів Росії регулярно зростає:

  • На даний час Генеральна прокуратура України відкрила 170 090 справ щодо злочинів, пов’язаних з агресією рф (151 698 з них щодо воєнних злочинів).
  • В Україні офіційно зареєстровано 13 729 загиблих цивільних осіб, 26 706 поранених, зокрема 596 загиблих та 1 728 поранених дітей.
  • Зареєстровано 4 057 кримінальних проваджень, пов’язаних з воєнними злочинами проти дітей. Ідентифіковано понад 19 000 вимушено переміщених українських дітей.
  • Генеральна прокуратура України зареєструвала 331 факт сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом: 213 – щодо жінок, 118 – щодо чоловіків.
  • Російські війська зруйнували та пошкодили 158 434 житлових будинків, 3 739 навчальних та дитячих закладів, 908 медичних закладів, 643 об’єкти культури, 204 релігійних об’єкти, 8 233 об’єкти енергетики та зв’язку.
  • Тисячі українців – в неволі в російських в’язницях. 16 тисяч осіб офіційно визнані зниклими безвісти.

“Ці цифри будуть зростати зі звільненням кожного міста й села від російських загарбників, адже вони несуть на територію України лише зло і страждання”, – зазначила Макарова.

  • Парламент Естонії визнав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою, геноцидом.
  • Глава міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вкотре розкритикував Росію за викрадення українських дітей. Відкриваючи Нараду ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві, міністр заявив, що це є геноцидом.

Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.

Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.

12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між Києвом і Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин стане для України “щитом безпеки” після завершення війни. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчими днями.

12 лютого президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським главою Дональдом Трампом.