Папа Франциск назвав «тяжким гріхом» відмову допомагати мігрантам
Джерело: Reuters
Папа Римський Франциск засудив погане ставлення до мігрантів, які намагаються потрапити до Європи через Середземне море. Понтифік наголосив, що відмова мігрантам у допомозі – “важкий гріх”.
Під час аудієнції на площі Святого Петра понтифік сказав, що є ті, хто “систематично та всіма способами прагне відвернути мігрантів”.
“І це, якщо робити з совістю та відповідальністю, є важким гріхом”, – сказав він.
За 11 років папства понтифік часто говорив про мігрантів, але його сьогоднішня заява, у якій він порівняв ставлення до них з гріхом, була особливо різкою.
Мігранти з Північної Африки та Близького Сходу на саморобних лодках та простих судах намагаються потрапити до Європи. Ця тема викликала чимало суперечок на континенті за останнє десятиріччя.
Міжнародна організація з міграції підрахувала, що з 2014 року безвісти зникли понад 30 000 осіб, які намагались потрапити до Європи через Середземне море.
На початку цього тижня в Італії арештували на 60 днів рятувальне судно, яке належить благодійній організації “Лікарі без кордонів”. Влада повідомила, що судно, яке 23 серпня провело кілька рятувальних операцій, не повідомило про свої переміщення так, як це необхідно.
В БО це спростували і наголосили, що судно арештували “лише через те, що виконували свій законний борг – врятувати життя”.
Папа Римський сьогодні закликав розширити маршрути для мігрантів та “глобально керувати міграцією, ґрунтуючись на справедливості, братерстві та солідарності”. Він додав, що ця проблема не буде розв’язана “мілітаризацією кордонів”.
- 26 серпня канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.
- На Канарських островах значно зросла кількість нелегальних мігрантів у 2024 році. За перші 7,5 місяців на архіпелаг прибули 22 304 мігранти, що більше ніж удвічі перевищує кількість за аналогічний період минулого року, коли цей показник складав 9 864 осіб.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.