Папа Римський пережив напад бронхоспазму, він потребував вентиляції легень

Джерело: VT.

Папа Римський Франциск пережив напад бронхоспазму і потребував неінвазивної вентиляції легень.

Понтифік потрапив до лікарні 14 лютого через постійні труднощі з диханням. Спочатку його лікували від бронхіту, а потім лікарі діагностували пневмонію в обох легенях.

На початку цього тижня його незначно покращився, а заяви Ватикану свідчили про його стабілізацію. Однак в п’ятницю (28 лютого) стався значний регрес.

Папа пережив “ізольований напад бронхоспазму”, що викликав блювоту і швидке погіршення його здатності дихати.

Йому негайно зробили неінвазивну механічну вентиляцію легень, на яку, як повідомляють джерела у Ватикані, він добре відреагував. Після цього він “провів спокійну ніч і відпочиває”.

Наступне медичне повідомлення очікується ввечері.

Лікарі не втрачають пильності, оцінюючи стан Папи протягом наступних 24-48 годин, визначаючи, чи не спричинив напад бронхоспазму якихось тривалих ускладнень.

Хоча Ватикан не дає прогнозів, він заявив, що рівень газообміну в легенях Папи повернувся до попереднього стану, що свідчить про певну стабільність.

Здоров’я понтифіка вже деякий час викликає занепокоєння, бо він особливо вразливий до респіраторних інфекцій через часткове видалення легені в молодості після плевриту.

Раніше повідомлялося, що у понтифіка виявили ниркову недостатність.

Новий Папа Римський Лев XIV, ймовірно, продовжить спадщину свого попередника Франциска, виступаючи на збереження довкілля та служіння бідним і стражденним верствам населення в усьому світі.

Компанія Netflix розпочне тестування стрічки вертикальних відео у своєму мобільному додатку, щоб допомогти глядачам відкрити для себе щось нове для перегляду. Нововведення нагадує соцмережу TikTok.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.

У пункті пропуску “Ужгород” військовослужбовці Чопського загону завадили спробі незаконного переміщення через державний кордон старовинної ікони, яка може становити історичну або культурну цінність.