Парламент Фінляндії ухвалив оборонну угоду зі США

Джерело: Barron’s

1 липня парламент Фінляндії одностайно схвалив оборонний пакт зі Сполученими Штатами, який дозволить посилити військову присутність Сполучених Штатів. Зокрема Фінляндія відкриє 15 військових об’єктів для можливого використання американськими Збройними силами.

Також США матимуть можливість відправляти на фінську територію військовослужбовців та військову техніку.

Угоду, спрямовану на зміцнення можливостей безпеки та оборони Фінляндії, уклали після того, як скандинавська країна приєдналася до НАТО у квітні 2023 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

У березні 2022 року президенти Саулі Нііністе та Джо Байден домовилися про поглиблення оборонної співпраці після повномасштабного нападу Росії на Україну.

Відносини Фінляндії з Росією, з якою країна має спільний кордон у 1340 км, стали все більш напруженими після вступу країни до альянсу минулого року.

Глава парламентського комітету із закордонних справ Кіммо Кільюнен назвав ухвалення угоди про співпрацю в галузі оборони зі США “історичним моментом”.

Завдання цієї угоди, як і завдання членства в НАТО, полягає у зміцненні безпеки Фінляндії та фінського народу, – наголосив він.

Зауважимо, сусідня Норвегія вже має таку угоду про співпрацю зі США.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.