Парламент Грузії не зміг усунути з посади президентку Зурабішвілі
Джерело: “Ехо Кавказу”
Парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів.
Зауважується, що для усунення з посади президента у Грузії необхідно набрати 100 голосів. Тоді як нині парламентська більшість “Грузинської мрії” та “Сили народу” разом має 85 депутатів. Більшість опозиційних депутатів, окрім “Європейських соціалістів”, раніше повідомили, що не підтримують імпічмент.
Проти імпічменту проголосував лише лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі.
Конституційний суд Грузії задовольнив подання правлячої партії “Грузинська мрія” та встановив “порушення президентки Конституції” через її закордонні візити “без дозволу уряду”.
Натомість в опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.
- У вересні правляча партія Грузії “Грузинська мрія” запустила процедуру імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі. Причина – візити очільниці Грузії до Європи.
- Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- Ввечері 27 липня, круїзний лайнер Astoria Grande, на борту якого перебувалося понад 800 туристів, більшість із яких – громадяни РФ, покинув Батумі.
Помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс підтвердив дозвіл президента Сполучених Штатів Джо Байдена на застосування ракет ATACMS по цілях на території РФ.
За даними поліції, 27-річного сина норвезької кронпринцеси Метте-Маріт заарештували за підозрою в зґвалтуванні.
Фінляндія та Німеччина спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю зв’язку, що з’єднує їхні території. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
Володимир Путін схвалив оновлену ядерну доктрину, заявивши, що Росія може розглянути можливість використання ядерної зброї, якщо вона піддасться ракетним нападам за підтримки ядерної держави.
У Глухові на Сумщині знову зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по гуртожитку.