Парламент Угорщини підтримав заборону щорічного ЛГБТ-прайду
Джерело: Reuters
Правляча партія Угорщини Fidesz подала до парламенту законопроєкт, який забороняє проведення прайду ЛГБТК+ спільноти та передбачає штрафи для організаторів і учасників заходу.
За відповідний законопроект проголосували 136 депутатів Національних зборів країни, 27 виступили проти. Опозиційні політики намагалися зірвати голосування криками та виконанням гімну СРСР, а також запалюючи димові шашки, які наповнили пленарну залу клубами кольорового диму.
Документ забороняє проводити або відвідувати заходи, які порушують спірне угорське законодавство про захист дітей. А за їхнє відвідування може загрожувати штраф до 200 тисяч форинтів (близько 500 євро).
Прем’єр-міністр Віктор Орбан посилив риторику проти ЛГБТК+ та незалежних медіа напередодні виборів, запланованих на наступний рік. Законопроєкт визначає прайд “шкідливим для дітей”, а поліція отримала право використовувати технології розпізнавання облич для ідентифікації учасників.
Орбан заявив, що цього року прайд не повинен відбуватися, однак організатори наголошують, що проведення мирного маршу є їхнім конституційним правом. Ліберальний мер Будапешта Гергей Карачонь пообіцяв підтримку заходу.
Раніше, у 2021 році, уряд Орбана вже запровадив обмеження щодо “пропаганди гомосексуальності” серед неповнолітніх, що викликало критику з боку правозахисників та ЄС.
- З 2023 року співробітники МВС РФ влаштували полювання на ЛГБТ-росіян. Кампанія почалася після того, як Верховний суд Росії визнав “екстремістською організацією” неіснуючий “міжнародний громадський рух ЛГБТ”, розповіли представники ЛГБТ, правозахисники та співрозмовники в МВС.
- Duolingo, популярний додаток для вивчення мов, видалив матеріали, що стосуються ЛГБТ, у своєму додатку для російських користувачів. Це сталося після попередження російського регулятора зв’язку, який класифікував контент як “екстремізм”.
- Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.
15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.