Парламент Великої Британії назвав Тайвань «незалежною країною» на тлі візиту Клеверлі до Китаю
Джерело: Politico
30 серпня британський парламент вперше назвав Тайвань “незалежною країною” в офіційному документі, порушивши політичне табу під час візиту міністра закордонних справ Джеймса Клеверлі до Китаю.
Нові формулювання у звіті, опублікованому комітетом із закордонних справ Палати громад, ризикують викликати різку негативну реакцію з боку Пекіна, і це відбувається в той момент, коли Клеверлі став першим високопосадовцем Великої Британії за п’ять років, який відвідує Пекін на тлі холодних відносин.
Пекін заперечує державність Тайваню, наполягаючи на тому, що самоврядний демократичний острів є частиною його території. Тільки 13 країн світу визнають Тайбей.
Тайвань вже є незалежною державою під назвою Китайська Республіка, — мовиться у звіті комітету. — Тайвань має всі вимоги до державності, зокрема постійне населення, визначену територію, уряд і здатність вступати у відносини з іншими державами — йому бракує лише більшого міжнародного визнання.
За словами голови Комітету Алісії Кернс з правлячої Консервативної партії, це перший такий випадок у Великій Британії.
У відповідь речник МЗС Китаю Ван Веньбінь розкритикував звіт за “перевертання правильного і неправильного та плутання чорного з білим”.
Китай закликає британський парламент дотримуватися принципу “єдиного Китаю”… і припинити посилати неправильні сигнали сепаратистським силам, які виступають за незалежність Тайваню, — зазначив Ван.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Тайваню подякувало Вестмінстеру за публікацію звіту.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі 30 серпня розпочав поїздку до Китаю, щоб нормалізувати відносини між країнами.
- Джеймс Клеверлі має намір замінити на посаді міністра оборони Бена Воллеса, котрий планує піти у відставку під час наступної перестановки.
- 19 серпня США закликали Китай припинити тиск на Тайвань.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.