Парламентські вибори у Польщі: лідирує правляча проукраїнська партія PiS

Джерело: polsatnews.pl

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. Надвечір стали відомі перші результати екзит-полів, згідно з якими наразі лідирує нині правляча консервативна партія “Право і Справедливість”.

Так, “Право і Справедливість” перемагає на парламентських виборах, набравши 36,8% голосів. На другому місці “Громадянська коаліція” з 31,6% підтримки. Трійку замикає “Третій шлях” – 13%.

Водночас ПіС поки що не набирає необхідної кількості депутатів для утворення більшості у парламенті. У 2019 році правляча партія Польщі мала понад 43% підтримки, отримавши 235 місць у Сеймі. Наразі “Право і Справедливість” може розраховувати на 200 місць.

Тоді як “Громадянська коаліція” Дональда Туска, ймовірно, може претендувати на 163 місця, “Третій шлях” – 55 місць, об’єднання лівих сил – 30 місць. Під час передвиборної кампанії ці політичні партії розглядали можливість формування коаліції.

Окрім цього, відверто антиукраїнська партія “Конфедерація” може отримати 12 місць у Сеймі.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.