Партнерство з чистої енергетики: спільна заява G7+ та України

Джерело: пресслужба МЗС Великої Британії

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.

Зауважується, що на конференції з відновлення України в Лондоні в червні 2023 року ця група взяла на себе зобов’язання розробити Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.

На COP28 ми раді офіційно запустити нове, розширене Партнерство з чистої енергетики на знак визнання нещодавнього прогресу України в ключових реформах в енергетичному секторі та значні інвестиції міжнародних партнерів у майбутнє країни, — мовиться у заяві.

У заяві наголосили, що це Партнерство об’єднує Уряд України, двосторонніх донорів, ключові міжнародні організації та фінансові установи, а також представників приватного сектору.

“Партнерство з чистої енергетики” координуватиме зусилля в межах “Плану України” – документа, що визначить перелік необхідних реформ для залучення міжнародної фінансової допомоги на наступні чотири роки.

3 грудня Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. Відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук та віце-міністр міністерства навколишнього середовища Італії Ваня Ґава у межах Конференції ООН зі зміною клімату COP28, що триває в Дубаї.

З 30 листопада по 12 грудня в Дубаї відбувається 28-ма Конференція Організації Обʼєднаних Націй зі зміни клімату – COP28. Під час неї експозицію українського павільйону буде представлено трьома смисловими блоками, які присвячені знищеній ГЕС: “Каховка”, “Наслідки” та “Відновлення”.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.