Печерський ТЦК утримує керівника виробництва тепловізорів для дронів – ЗМІ

Джерело: ЕП

Печерський районний у місті Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки незаконно утримує керівника виробництва компанії “Око камера”, котра виготовляє тепловізори для дронів.

Зазначається, що працівник прийшов до ТЦК, щоб оновити дані та стати на військовий облік для бронювання. Проте під час постановки на облік співробітники центру вирішили його мобілізувати.

Наш колега зараз перебуває у розподільчому центрі на ДВРЗ. Він нічого не підписував, мобілізаційного листа чи наказу не було. Його фактично утримують незаконно, – пояснили у компанії.

“Око камера” має статус критично важливого підприємства, адже виробляє тепловізори для ЗСУ.

Джерело: ЕП

У компанії наголошують, що це вже другий такий випадок за два тижні. Затриманий співробітник перебуває на ключовій посаді, і без нього реалізація замовлень на 2025 рік стане неможливою.

У січні керівник компанії офіційно звертався до ТЦК щодо оновлення даних працівника для бронювання.

Довідка. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №1332, приватні компанії, підприємства, установи, організації повинні відповідати трьом критеріям бронювання:

  • заробітна плата працівників, яких бронюють, має бути не менше 2,5 мінімальних зарплат (станом на 1 грудня 2024 сума становить 20 тис. грн);
  • у підприємства не має бути боргів зі сплати ЄСВ та інших податкових внесків (якщо борги є, статус втрачається);
  • третій критерій підприємство обирає самостійно з переліку, наведеного у постанові КМУ № 76 або в регіональних чи галузевих вимогах.

Варто зауважити, що для державних установ та критично важливих підприємств також діє вимога щодо мінімальної заробітної плати у розмірі 20 тис. грн. Виняток становлять лише працівники комунального сектору та державних організацій.

Підприємства, які ще не оновили, але вже мають статус критично важливих зможуть забронювати працівників — це бронювання буде чинним до 28 лютого 2025 року. Після оновлення критичності за новими обов’язковими критеріями, підприємства зможуть бронювати працівників на довший строк — до 12 місяців як і раніше. Відповідні зміни до постанов №76 та №1332 Кабінет Міністрів України ухвалив 29 листопада 2024 року.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.