Пентагон готовий передати Україні ATACMS, щойно буде згода Байдена

Джерело: Bloomberg

Міноборони США готове передати України частині своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами, як тільки президент Сполучених Штатів Джо Байден схвалить таке рішення.

За словами помічника глави Пентагону Дугласа Буша, вони “були готові до такого розвитку подій”.

“Ми готові діяти швидко”, – сказав він.

Американські законодавці місяцями закликали Байдена відправити в Україну ATACMS, і особи, знайомі з цим питанням, минулого місяця сказали, що президент США нарешті поступився, сказавши про це президенту України Володимиру Зеленському під час його візиту до Вашингтона у вересні.

Існує кілька версій ракет, зокрема з касетними або звичайними боєголовками. ATACMS з касетним озброєнням має радіус дії 25-300 кілометрів. Зброя містить від 300 до 950 касетних боєприпасів, згідно з офіційним довідником зі зброї.

Буш сказав, що ракети, які США відправлять, ідентифіковано. ATACMS можна запускати з тих самих пускових установок, які Україна вже використовує для стрільби ракетами з GPS-наведенням партіями по шість одночасно. Різниця лише в тому, що один ATACMS запускається відразу з однієї пускової установки.

“Ми готові, коли і якщо президент вирішить це зробити”, – сказав Буш.

Ще минулого місця Буш заявляв журналістам, що Пентагон готовий до перших постачань найближчим часом першої версії заміни ATACMS більшого радіуса дії під назвою Precision Strike Missile, яка розвіє деякі занепокоєння щодо готовності щодо забезпечення ATACMS із запасів армії. Обидва види ракет виготовлені компанією Lockheed Martin Corp.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • Президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.