Пентагон готовий передати Україні ATACMS, щойно буде згода Байдена
Джерело: Bloomberg
Міноборони США готове передати України частині своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами, як тільки президент Сполучених Штатів Джо Байден схвалить таке рішення.
За словами помічника глави Пентагону Дугласа Буша, вони “були готові до такого розвитку подій”.
“Ми готові діяти швидко”, – сказав він.
Американські законодавці місяцями закликали Байдена відправити в Україну ATACMS, і особи, знайомі з цим питанням, минулого місяця сказали, що президент США нарешті поступився, сказавши про це президенту України Володимиру Зеленському під час його візиту до Вашингтона у вересні.
Існує кілька версій ракет, зокрема з касетними або звичайними боєголовками. ATACMS з касетним озброєнням має радіус дії 25-300 кілометрів. Зброя містить від 300 до 950 касетних боєприпасів, згідно з офіційним довідником зі зброї.
Буш сказав, що ракети, які США відправлять, ідентифіковано. ATACMS можна запускати з тих самих пускових установок, які Україна вже використовує для стрільби ракетами з GPS-наведенням партіями по шість одночасно. Різниця лише в тому, що один ATACMS запускається відразу з однієї пускової установки.
“Ми готові, коли і якщо президент вирішить це зробити”, – сказав Буш.
Ще минулого місця Буш заявляв журналістам, що Пентагон готовий до перших постачань найближчим часом першої версії заміни ATACMS більшого радіуса дії під назвою Precision Strike Missile, яка розвіє деякі занепокоєння щодо готовності щодо забезпечення ATACMS із запасів армії. Обидва види ракет виготовлені компанією Lockheed Martin Corp.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- Президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.
Велика Британія поки що не підтвердила рішення про дозвіл Україні використовувати ракети Storm Shadow для атак на території Росії. Це питання залишилося без офіційного коментаря, попри зміну політики США, які дозволили Києву застосовувати свої ракети великої дальності для таких цілей.
Сьогодні, 18 листопада, в Україні відзначається День сержанта Збройних сил України.
СБУ знешкодила оперативно-бойову групу російської воєнної розвідки, яка діяла на території Харкова. За даними контррозвідки, члени цієї групи підірвали автомобіль українського військового у червні цього року та планували нові теракти проти Сил оборони.
Президент Франції Емманюель Макрон не виключив можливості телефонної розмови з Владіміром Путіним. Про це він заявив перед відльотом з Буенос-Айреса, наголосивши, що таку розмову він проведе лише за відповідного контексту та умов.
Триває 999-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 722 тисячі осіб.