Пентагон готовий передати Україні ATACMS, щойно буде згода Байдена
Джерело: Bloomberg
Міноборони США готове передати України частині своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами, як тільки президент Сполучених Штатів Джо Байден схвалить таке рішення.
За словами помічника глави Пентагону Дугласа Буша, вони “були готові до такого розвитку подій”.
“Ми готові діяти швидко”, – сказав він.
Американські законодавці місяцями закликали Байдена відправити в Україну ATACMS, і особи, знайомі з цим питанням, минулого місяця сказали, що президент США нарешті поступився, сказавши про це президенту України Володимиру Зеленському під час його візиту до Вашингтона у вересні.
Існує кілька версій ракет, зокрема з касетними або звичайними боєголовками. ATACMS з касетним озброєнням має радіус дії 25-300 кілометрів. Зброя містить від 300 до 950 касетних боєприпасів, згідно з офіційним довідником зі зброї.
Буш сказав, що ракети, які США відправлять, ідентифіковано. ATACMS можна запускати з тих самих пускових установок, які Україна вже використовує для стрільби ракетами з GPS-наведенням партіями по шість одночасно. Різниця лише в тому, що один ATACMS запускається відразу з однієї пускової установки.
“Ми готові, коли і якщо президент вирішить це зробити”, – сказав Буш.
Ще минулого місця Буш заявляв журналістам, що Пентагон готовий до перших постачань найближчим часом першої версії заміни ATACMS більшого радіуса дії під назвою Precision Strike Missile, яка розвіє деякі занепокоєння щодо готовності щодо забезпечення ATACMS із запасів армії. Обидва види ракет виготовлені компанією Lockheed Martin Corp.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- Президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.