Пентагон оголосив допомогу Україні на понад $2,3 млрд: деталі пакету

Джерело: пресслужба Міноборони США

3 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Зокрема мовиться про 2,2 млрд доларів для закупівлі ракет для ППО і 150 млн доларів військової допомоги.

Пакет містить:

  • ракети для систем ППО HAWK;
  • боєприпаси для HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • мінометні снаряди калібру 81 мм;
  • ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
  • протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
  • автомобілі для буксирування та транспортування техніки;
  • боєприпаси, запчастини, технічне обслуговування та інше польове і допоміжне обладнання.

Додатково Пентагон виділяє 2,2 млрд доларів на ракети для Patriot і NASAMS.

Повідомляється, що адміністрація Байдена планує прискорити постачання цих боєприпасів шляхом зміни черговості майбутніх зовнішніх постачань. У результаті Україна отримає термінові засоби перехоплення для захисту свого населення та критичної інфраструктури від атак з повітря Росії.

Сполучені Штати продовжуватимуть працювати разом із приблизно 50 членами Альянсу та партнерами, щоб гарантувати, що відважні захисники України отримають можливості, необхідні для боротьби з російською агресією, – наголосили у повідомленні.

Раніше він повідомляв, що до цього пакету входитимуть ракети для протиповітряної оборони, протитанкова зброя та інші критичні боєприпаси із запасів США.

За словами Остіна, США змінили послідовність виконання деяких замовлень іноземних покупців, що дозволило “закупити більше ракет для систем Patriot та NASAMS, які будуть надані за пришвидшеним графіком”.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.