Пентагон відкриває новий завод з виробництва 155-мм боєприпасів у Техасі
Джерело: Reuters
29 травня армія США урочисто відкрила новий завод Universal Artillery Projectile Lines у Мескіті, штат Техас, ознаменувавши значний крок у збільшенні виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів.
Завод General Dynamics Ordnance and Tactical Systems є частиною ширших зусиль Пентагону з оновлення промислової бази та досягнення поставленої мети з виробництва 100 тисяч 155-мм снарядів на місяць.
Раніше ми повідомляли, що фабрика матиме “абсолютно новий спосіб виготовлення корпусу, використовуючи абсолютно нові технології, які ніколи раніше не використовували”.
Попит на 155-мм боєприпаси різко підвищився після повномасштабного нападу РФ на Україну в лютому 2022 року. За час війни запаси союзників суттєвого скоротилися, зокрема й для власної оборони.
Міністерка армії США Крістін Вормут акцентувала на важливості заводу, відзначивши його роль у зміцненні національної оборони шляхом збільшення виробництва.
Завод побудований за десять місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну завдяки фінансуванню від Конгресу та інвестиціям компанії Repkon. Передбачається, що завод у Мескіті забезпечить близько 350 робочих місць.
Підприємство вартістю понад 500 мільйонів доларів оснащено новітніми виробничими технологіями. Він призначений для гнучкого виробництва різних розмірів боєприпасів з мінімальними коригуваннями.
Додамо, 5 лютого начальник відділу закупівель Пентагону Даг Буш повідомив, що нині армія США має намір подвоїти виробництво 155-мм артилерійських снарядів, що використовують ЗСУ, до жовтня 2024 року.
У США мають на меті подвоїти виробництво ключових боєприпасів, які використовуються на фронті в Україні, вже до жовтня.
Виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США має зрости з 28 000 до 37 000 у квітні та приблизно до 60 000 у жовтні 2024 року. Після чого армія США сподівається швидко збільшити виробництво у 2025 році з трохи менше ніж 75 000 снарядів у квітні до 100 000 у жовтні.
У США вже різко збільшили виробництво 155-мм снарядів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Так, місячні темпи виробництва зросли з 14 000 до 28 000 до жовтня 2023 року.
Інвестиції у виробництво 155-мм снарядів допоможуть підвищити здатність США створювати снаряди інших калібрів. За словами Буша, завдяки інвестиціям, пов’язаним з Україною, США зрештою отримають “набагато здоровішу” промислову базу для всіх типів звичайних боєприпасів.
1 серпня 2023 року оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
Зауважимо, Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.
Раніше інформували, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
- У Білому домі повідомили, що Україна вже отримує військову допомогу нещодавно ухвалену урядом США.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
- 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, Міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.