Переселенців, які понад півтора місяця перебувають за кордоном без підстав, позбавлятимуть виплат – Мінсоцполітики

Джерело: Дарія Марчак в етері загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”

Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак повідмила, що громадяни України, які перебувають за кордоном 45 днів без вагомих причин, втратять статус внутрішньо переміщених осіб і з 1 серпня будуть позбавлені державних виплат.

“Якщо людина станом на 15 липня мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами”, – пояснила Марчак.

За її словами, держава має доступ до інформації стосовно того, чи виїжджала людина за кордон.

“Якщо через державні реєстри будемо бачити, що людина протягом тривалого часу перебуває за кордоном і для цього немає таких тимчасових підстав, як лікування, стажування, відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено. Але якщо у державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться”, – розповіла заступниця міністра.

Водночас посадовиця нагадала, що з 1 серпня виплати від держави будуть припинені тим, хто повернувся у місце проживання, а також тим, хто постійно перебуває за кордоном.

Марчак зазначила, що у 2023 році на виплати внутрішньо переміщеним особам спрямовано 57 млрд грн, щомісяця виплачується 6,2 млрд грн. Дорослі працездатні особи отримують 2 тис. грн щомісячно, діти та особи з інвалідністю – 3 тис. грн.

  • Перша леді України Олена Зеленська у Вільнюсі відвідала Український центр. У перші тижні російського повномасштабного вторгнення вона попросила створити такий осередок для українців, що швидко втілили у Литві.
  • Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.

19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.

“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.

Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.

Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орєшником”.