Петиція про присвоєння звання Героя загиблому бійцю та колись політв’язню Кремля Афанасьєву

Джерело: Ольга Афанасьєва/Facebook

Створена петиція з проханням надати звання Героя України загиблому на війні бійцю, активісту та колись політв’язню Кремля Геннадію Афанасьєву.

“Геннадій Афанасьєв був активістом громадського опору російської окупації Криму. У 2014 р. став політв’язнем Кремля, провівши у буцегарнях 767 днів. Попри знущання, тортури та психологічний тиск — вистояв”, – зазначено в петиції.

Після обміну у 2016 році, Афанасьєв став одним з лідерів руху за звільнення українських політичних бранців й на громадських засадах обіймав посаду спецпредставника МЗС України з питань звільнення полонених.

Фото: UNIAN

З першого дня повномасштабного вторгнення Геннадій Афанасьєв став добровольцем й захищав Україну у складі 130-го батальйону ТрО 241-ої бригади.

Фото: Геннадій Афанасьєв в Facebook

18 грудня 2022 року 32-річний Афанасьєв загинув на Луганщині під Білогорівкою. Посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

“Геннадій Афанасьєв — людина честі та мужності, воїн, який для багатьох став зразком міцності духу, перебував на війні із російською агресією з 2014 року. Він відважно дивився в обличчя ворога і зберіг стійкість до останнього. Сміливість, незламність та життєвий шлях Геннадія Афанасьєва заслуговує найвищої державної відзнаки — Герой України”, – йдеться в петиції.

Петицію про присвоєння звання Героя України полеглому захиснику Геннадію Афанасьєву можна за посиланням.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.