Під час нічної атаки БпЛА основною ціллю ворога став Івано-Франківськ – Євлаш

Джерело: речник ПС ЗСУ Ілля Євлаш в етері телемарафону

У Повітряних силах повідомили, що під час нічної атаки БпЛА 18 квітня основною ціллю росіян став Івано-Франківськ.

Євлаш розповів, що, як і зазвичай, “шахеди” намагались обійти українську ППО, рухаючись важкодоступними ділянками місцевості, над річками та балками.

Зокрема, з різних напрямків БпЛА заходили в Івано-Франківськ.

“Намагались атакувати місто з різних сторін – півночі, півдня. Також йшли шеренгою, щоб складніше було їх уразити”, – зазначив Євлаш.

Він додав, що “шахеди” рухались то групами, то окремо, аби максимально заплутати слід.

“Однак, попри таку тактику, нашим Силам оборони вдалося ліквідувати всі БПЛА”, – сказав Євлаш.

Варто зауважити, що до Івано-Франківська ворожі дрони долетіли під ранок. Тоді ж у місті пролунали вибухи.

Глава Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук повідомила, що БпЛА намагались вразити критичну інфраструктуру, проте їх вдалось збити.

Варто зауважити, що російське пропагандистське ЗМІ повідомило, що “шахеди” нібито атакували аеродром у Коломиї та склад і розташування українських військових в Івано-Франківську.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків заперечив цю інформацію в етері “Радіо Свобода“.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.