Під час нічної атаки в окупованому Криму було пошкоджено російський танкер

Джерело: російське пропагандистське видання ТАСС

Вночі 5 серпня у Чорному морі, поблизу Керченського мосту у тимчасово окупованому Криму пролунала низка вибухів. За даними окупантів, відбулась атака безпілотників, унаслідок якої пошкоджено один з танкерів.

Після атаки до окупованого Криму вирушила група рятувальників з Новоросійська, що підтвердили у Морському рятувально-координаційному центрі Новоросійська.

Згодом окупанти заявили, що танкер зазнав пошкоджень у Керченській протоці “під час атаки з боку ЗСУ”.

Пропагандисти додали, що екіпаж танкера у безпеці, а внаслідок атаки пошкоджено машинний відділ.

Загалом на борту атакованого танкера перебувало 11 осіб.

Окупанти уточнили, що пошкоджено російський танкер “Сіг”, у якого внаслідок атаки пробоїна поруч з машинним відділом.

Що передувало?

У ніч з 4 на 5 серпня росЗМІ повідомили, що у районі Кримського мосту пролунали звуки вибухів.

Згідно з даними, Кримський міст перекрито, освітлення на ньому вимкнено, з переправи проводять евакуацію.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.

Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.

20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.