Під час саміту НАТО російські посадовці висловлюють низку погроз Заходу

Джерело: Aljazeera

Росія давно виступає проти членства України у Північноатлантичному альянсі. Тому сьогодні, 11 липня, поки відбувається саміт НАТО в Литві, де обговорюють бажання України приєднатися до Альянсу, Росія висловила низку погроз Заходу.

Марія Захарова, прессекретар МЗС Росії, сказала: 

“Ми мали на меті послабити НАТО, тому що Сполучені Штати, Великобританія і весь НАТО мали на меті послабити Росію. Подивіться на їхні заяви протягом багатьох років, вони хотіли послабити нашу країну”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попередив, що Москва вживе “відповідних кроків” у разі “можливого розширення НАТО”, додавши, що його країна захистить свої “законні інтереси безпеки”.

Напередодні саміту НАТО президент України Володимир Зеленський зазначав:

“Де-факто Україна вже в альянсі. Наша зброя є зброєю альянсу. Наші цінності – це те, у що вірить альянс… Вільнюс має все це підтвердити”.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.