Під час саміту НАТО російські посадовці висловлюють низку погроз Заходу

Джерело: Aljazeera

Росія давно виступає проти членства України у Північноатлантичному альянсі. Тому сьогодні, 11 липня, поки відбувається саміт НАТО в Литві, де обговорюють бажання України приєднатися до Альянсу, Росія висловила низку погроз Заходу.

Марія Захарова, прессекретар МЗС Росії, сказала: 

“Ми мали на меті послабити НАТО, тому що Сполучені Штати, Великобританія і весь НАТО мали на меті послабити Росію. Подивіться на їхні заяви протягом багатьох років, вони хотіли послабити нашу країну”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попередив, що Москва вживе “відповідних кроків” у разі “можливого розширення НАТО”, додавши, що його країна захистить свої “законні інтереси безпеки”.

Напередодні саміту НАТО президент України Володимир Зеленський зазначав:

“Де-факто Україна вже в альянсі. Наша зброя є зброєю альянсу. Наші цінності – це те, у що вірить альянс… Вільнюс має все це підтвердити”.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.