Під час штурмів солдати РФ прикриваються українськими військовополоненими (відео)

Джерело: “Радіо Свобода

Журналістам вдалося отримати відео з дрона, на якому група військових армії Росії на одному з напрямків фронту, ймовірно, веде трьох полонених попереду себе, ведучи вогонь за їхніми спинами.

Розслідувачі верифікували відео і чітко визначили локацію, де відбувалися події. Запис відбувся на Запорізькому напрямку в районі Роботиного, одначе, на прохання самих військових точне місце подій не вказують.

На записі група російських солдатів веде трьох українських військовополонених. Разом з тим веде вогонь за їхніми спинами.

Українські військові наголошують, що так росіяни прикриваються полоненими під час штурмових дій, аби змусити наших оборонців на позиціях не відкривати по них вогонь.

Натомість вдалося встановити, що на цьому напрямку розташовані російські війська 234-го десантно-штурмового полку у складі 76-ї десантно-штурмової дивізії армії РФ.

Згідно з кадрами, російські солдати почали відступати під час бою, відіславши беззбройних полонених назад, а потім вистрелили в бік одного з них. Наразі доля українського бійця невідома.

Використовуючи осіб, які не є бойовою одиницею, як живий щит…- є грубим порушення норм міжнародного гуманітарного права, — пояснила юристка у сфері міжнародного кримінального права Анна Вишнякова.

Як зазначив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, у разі підтвердження відео, це буде “пряме порушення Женевських конвенцій”.

Довідка. Правовий статус військовополоненого визначено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 року (далі – Конвенція), яку було ратифіковано Указом ПВР УРСР від 03.07.1954 року, а для України Конвенція набула чинності 03.01.1955 року.

Положення Конвенції застосовуються не лише в мирний час, а й:

  • в усіх випадках оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо стан війни не визнаний однією з них;
  • в усіх випадках часткової або повної окупації території Високої Договірної Сторони, навіть якщо цій окупації не чиниться жодний збройний опір.

Відповідно до статті 12 Конвенції військовополонені перебувають в руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.