Підготовка до виборів? ОВА стали отримувати листи про створення політичних паспортів громад

Джерело: “Главком

У розпорядження ЗМІ потрапили офіційні листи, які почали отримувати районні державні (військові) адміністрації громад, серед яких і Київщина. Центральна влада стала вимагати формувати політичні паспорти громад, що може свідчити про підготовку до виборів.

Фото: Главком

“Главком” зауважив, що документи мають охопити дані про лояльність голів населених пунктів до влади, зокрема у місцевих радах, потенційних кандидатів та опозицію на виборах, а також інформацію про лідерів думок, які впливають на інформаційне поле певної території.

Фото: Главком

“Зважаючи на інформацію, яку запитують адміністрації у місцевих чиновників під час війни, можна говорити й про те, що обласні та районні адміністрації почали виконувати функції підрозділів політичного штабу правлячої партії”, – пише авторка Ірина Федорів.

Зокрема такого листа надійшли начальнику Гостомельської селищної військової адміністрації та голови громад Бучанського району.

“Відповідно до усного доручення Київської обласної державної (військової) адміністрації, Бучанська районна державна (військова) адміністрація просить надати дані щодо політичної ситуації у територіальних громадах району, шляхом заповнення політичного паспорта, що додається”, – йдеться у телефонограмі, яка є у розпорядженні видання.

ОВА надала “усне розпорядження”, яке районні адміністрації передали вже на папері. Виявилося, що подібний лист надійшов і від Білоцерківської районної державної адміністрації до голів територіальних громад Білоцерківського району. Чиновників громад “у максимально стислі терміни” зобов’язують “опрацювати низку питань”, після чого відзвітувати.

Читайте також: The Spectator: Чи варто Україні проводити вибори наступного року?

ЗМІ зазначило, що поставлені задачі більше схожі на специфіку роботи політтехнологів, ніж держслужбовців.

У додатку до листів є таблиця, де треба внести не тільки дані, які стосуються персонально голови громади, а й їхніх планів на наступні вибори. Зокрема треба надати оцінки лояльності керівника стосовно влади, скоріш за все, йдеться про центральну, а також його партійні уподобання.

Фото: Главком

“Тут варто додати, що вся ця інформація жодним чином не стосується військових цивільних адміністрацій або мерій. Усі ці дані потрібно ретельно збирати, плюс до цього ще й прикріпити результати соцопитувань за наявності таких”, – зазначено у повідомленні.

Тобто за кошти платників податків працівники міських рад і районних адміністрацій виконуватимуть роботу соціологів, політтехнологів та працівників партійних штабів. Офіційно ситуацію чиновники бояться коментувати, але на правах анонімності один з них назвав ініціативу “януковщиною”.

Глава Київської ОВА Руслан Кравченко заявив, що адміністрація не давала “доручення районним адміністраціям готувати або збирати інформацію такого характеру”. Керівник області на момент надання коментаря не знав про наявність документів у журналістів.

Штаб “Слуги народу” мав би розробляти політичні паспорти громад для нинішньої партії влади. Політичну силу нині очолює Олена Шуляк – народна депутатка, голова комітету з питань державної влади та місцевого самоврядування. Партія отримує кошти для розвитку з держбюджету. В той самий час Шуляк піариться у ЗМІ на темі ЗСУ.

Фото: Главком

Як зауважила журналістка, на сьогодні “Слуга народу” не може протидіяти внутрішнім викликам. Наприклад, монобільшість вже другий рік ігнорує вимогу громадського сектору відкликати з місцевих рад Київщини депутатів. Це стосується осіб, які зайшли під брендом “Слуг” і входять до групи впливу підсанкційного у США нардепа Олександра Дубінського. До речі, проти нього зараз порушено кримінальну справу.

У Верховній Раді продовжують працювати нардепи Дубінський та Максим Бужанський. Обидва нардепи просувають російські наративи, наприклад, намагаються блокувати ініціативу щодо протидії УПЦ МП.

Читайте також: Зеленський готовий піти на другий президентський термін, якщо вибори пройдуть під час війни

На тлі цього команда Дубінського отримує доступ до ресурсів області та громад Київщини задля розвитку його нового політичного проєкту – “Медіаоборона”. ЗМІ отримало документ, де глава осередку “Слуги народу” на Київщині, народний депутат Андрій Мотовиловець закликає однопартійців співпрацювати зі скандальним політичним проєктом “Нові обличчя” в області.

Фото: Главком

Останні соцопитування свідчили, що суспільство не підтримує проведення виборів під час російсько-української війни. У дослідженні “Рейтингу”, проведеного на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI), 62% опитуваних вважають, що вибори треба проводити лише після війни, скільки б не довелося чекати.

Фото: Главком

Також суттєво впала довіра до уряду та парламенту. Хоча парламент змінити під час війни заборонено – уряд змінювати можна і треба. Як зазначила журналістка Інна Ведернікова, “коаліційний уряд має бути сформований за участю представників політичних сил, але не виключно з них”. Вона вважає, що надавати місця треба як політикам, так і експертам без політичного бекграунду.

Фото: Главком

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.