Підпалювали автівки ЗСУ та релейні шафи УЗ: правоохоронці затримали ще двох паліїв

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали ще двох поплічників РФ, які підпалювати військові автівки та релейні шафи Укрзалізниці.

За виконання ворожих завдань окупанти обіцяли фігурантам гроші.

Першого зловмисника затримали у Дніпрі. Ним виявився 32-річний місцевий мешканець, який підпалив військове авто і дві релейні шафи УЗ, які відповідають за безпечний рух потягів на стратегічно важливій лінії залізниці.

Другого фігуранта затримали у Слов’янську Донецької області. Затриманий – 20-річний хлопець, який є наркозалежним. У телеграм-каналах він шукав швидкого заробітку, де на нього вийшов співробітник ФСБ РФ.

За його вказівкою фігурант підпалив позашляховик Сил оборони, який проходив техобслуговування на місцевій СТО після виконання бойових завдань на фронті.

Слідчі СБУ повідомили обом затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період).

Злочинні дії фігуранта з Дніпра додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу) та ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.

Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.