Підприємці поставили ЗСУ браковані артилерійські міни за контрактом на майже 270 млн грн: триває розслідування

Джерело: СБУ
Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
Мовиться про виконання оборонного контракту на постачання українському війську артилерійських мін на загальну суму майже 270 мільйонів гривень.

Зображення: СБУ
За даними слідства, до оборудки причетні керівники трьох приватних компаній, які отримали замовлення від Міністерства оборони на виробництво даного виду боєприпасів.
Відповідно до підписаних договорів, підприємці мали відвантажити бойові засоби ураження до лютого 2022 року.
Однак, до цього строку компанії поставили Міноборони лише частину замовлених мін, які, до того ж, виявились бракованими через використання в них неякісного пороху.
Такий технічний недолік унеможливлює застосування боєприпасів у бойових умовах і призводить до виведення з ладу самого артозброєння. Саме цей факт викрили фахівці оборонного відомства під час випробувань одержаних артилерійських мін.
Після цього браковану партію засобів ураження повернули компаніям-виробникам для виправлення виявлених недоліків.
Втім, підприємці досі не усунули технічні несправності військової продукції і, як наслідок, не поставили українським захисникам жодної одиниці боєприпасів згідно з держзамовленням.

Зображення: СБУ
На підставі зібраних доказів двом керівникам компаній повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах).
Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
- Радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник повідомив, що в Україні державні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони.
- Відомо, що за час повномасштабного вторгнення Міноборони України вже прийняло на озброєння або до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів. Офіційно боєприпаси для БпЛА створені як окрема категорія.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.