Підприємці поставили ЗСУ браковані артилерійські міни за контрактом на майже 270 млн грн: триває розслідування

Джерело: СБУ

Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.

Мовиться про виконання оборонного контракту на постачання українському війську артилерійських мін на загальну суму майже 270 мільйонів гривень.

Зображення: СБУ

За даними слідства, до оборудки причетні керівники трьох приватних компаній, які отримали замовлення від Міністерства оборони на виробництво даного виду боєприпасів.

Відповідно до підписаних договорів, підприємці мали відвантажити бойові засоби ураження до лютого 2022 року.

Однак, до цього строку компанії поставили Міноборони лише частину замовлених мін, які, до того ж, виявились бракованими через використання в них неякісного пороху.

Такий технічний недолік унеможливлює застосування боєприпасів у бойових умовах і призводить до виведення з ладу самого артозброєння. Саме цей факт викрили фахівці оборонного відомства під час випробувань одержаних артилерійських мін.

Після цього браковану партію засобів ураження повернули компаніям-виробникам для виправлення виявлених недоліків.

Втім, підприємці досі не усунули технічні несправності військової продукції і, як наслідок, не поставили українським захисникам жодної одиниці боєприпасів згідно з держзамовленням.

Зображення: СБУ

На підставі зібраних доказів двом керівникам компаній повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах).

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.