Після наради з Умєровим омбудсман закликав проголосувати законопроєкт про мобілізацію
Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram
Омбудсман Дмитро Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні після наради з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Раніше він заявив, що оновлений проєкт закону містить антиконституційні норми, зокрема, стосовно обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного.
Оновлена інформація щодо зауважень до законопроєкту про мобілізацію! Сьогодні ввечері відбулася термінова нарада з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій ми обговорили важливий для України законопроєкт про мобілізацію, — поінформував Лубінець.
Омбудсман зазначив, що у результаті наради він дійшов висновку, що зазначений законопроєкт необхідно ухвалити Парламентом у першому читанні. З цим Лубінець звернувся до народних депутатів. І зауважив, що до другого читання зауваження від Офісу Омбудсмана “можна врегулювати”.
Він також відзначив “швидке позитивне реагування з боку Міноборони України”.
Зауважимо, раніше Лубінець розповів, що, на його думку, не так із новим законопроєктом про мобілізацію. Зокрема він зазначив, що обов’язок реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного не відповідає положенням Конституції України.
5 лютого народна депутатка від “Європейської Солідарності” Вікторія Сюмар повідомила про результати обговорення оновленого проєкту закону щодо мобілізації на засіданні Антикорупційного комітету ВР. Зауваження зокрема викликали й фактично “декларативна норма про демобілізацію через 36 місяців”, та “корупційні ризики” законопроєкту.
Зауважимо, 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.
- Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
- Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.