Після повернення Трампа європейці почали вважати США «необхідним партнером», а не союзником

Джерело: The Guardian

Опитування свідчать, що після того, як Білий дім знову очолює Дональд Трамп, більшість європейців розцінюють США як необхідного партнера, але не як союзника.

Опитування показало, що повернення Трампа призвело до “помітної зміни” у поглядах європейців на Сполучені Штати і навіть ті країни, які були більш дружньо налаштовані да США, більше не розглядають їх як союзника.

Опитування проводили в 11 країнах Євросоюзу, а також в Україні, Швейцарії та Великій Британії. Більшість опитаних сказали, що тепер США для Європи є “необхідним партнером”. Такі результати навіть у Польщі і Данії, де ще 18 місяців тому називали Штати союзником.

Такий термін щодо США назвали у середньому 50% опитаних європейців, тоді як лише 21% бачать у Штатах союзника.

Найбільше тих, хто вважає США “необхідним партнером” в Україні (67%), Іспанії (57%) та Естонії (55%).

Фото: theguardian.com

Найнегативніше до переобрання Трампа ставляться у Західній Європі.

Найбільше тих, хто вважає, що Трамп завдасть шкоди їхній країні, у Данії, Німеччині, Великій Британії. Натомість в Угорщині, Польщі та Румунії більшість респондентів вважають, що президентство Трампа піде на користь їхнім країнам.

На думку співавтора докладу Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR) Артуро Варвеллі, такі дані свідчать про крах довіри до зовнішньої політики Вашингтона та можуть знаменувати “ймовірний крах трансатлантичного альянсу”.

“Це відкриття саме собою повинно справді змусити задуматись про необхідність для Європи проявити більший прагматизм та автономію у своїх глобальних відносинах як засіб захисту своїх громадян та своїх цінностей у майбутній період”.

Також у респондентів запитали щодо дій Трампа для припинення війни в Україні. Більшість чи відносна більшість відповіли, що “компромісне врегулювання” це те, чого може досягти президент США.

Водночас низка країн, зокрема Естонія, Данія, Велика Британія та Португалія, наполягали, що ЄС повинен підтримувати Київ, а не прагнути миру.

При цьому погляди європейців на те, що буде після війни, суттєво відрізняються. 47% французів та 50% італійців відповіли, що їм важко розглядати Україну як частину Європи, а в Болгарії та Угорщині більшість опитуваних бачать Росію соратником ЄС, а не противником.

Очільник Сенату Румунії Іліє Болоян офіційно перейняв обов’язки президента країни після відставки Клауса Йоганніса. Церемонія передачі повноважень відбулася в президентському палаці Котрочень опівдні.

Внаслідок удару РФ по Київщині у ніч на 12 лютого повністю знищений склад, де зберігалась гуманітарна допомога для тварин з притулків.

Сьогодні, 12 лютого, Росія знову навмисно зірвала ротацію експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.

У п’яти областях України можуть застосовувати так званий “локальний карантин”, через перевищення епідпорогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що днями в Україну прийде невелике потепління, однак утримається воно не довго.