Пісторіус закликав відновити у Німеччині обов’язковий військовий призов
Джерело: Борис Пісторіус в інтерв’ю Welt am Sonntag
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус закликав запровадити у Німеччині систему призову на зразок Швеції, де з 2017 року військовозобов’язаними вважаються всі юнаки та дівчата. Військовозобов’язані проходять обстеження військової комісії на готовність до служби, одначе, до армії беруть лише невелику частину з них.
Обов’язкову військову службу було скасовано у Німеччині у 2011 році. Пісторіус пояснив, що це призводить до гострої нестачі кадрів для Бундесверу.
Нині у Німеччині служба в армії повністю добровільна. Також жінки у країні завжди були звільнені від військового обов’язку ще за Основним законом 1949 року.
Як зауважив глава німецького оборонного відомства, шведська модель означала б зміну цих правил. Німецькі військові експерти вітають цю ініціативу, вважаючи, що тільки так можна буде залучити до війська більше осіб та подолати кадрову кризу.
Раніше генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр заявив, що багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення. Він вказав, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
- Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.
- Російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.
- 29 листопада під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
- 9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.
У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.