Південна Корея допоможе Україні відновити пошкоджену водогосподарську інфраструктуру
Джерело: Міндовкілля
Республіка Корея допоможе Україні відновити пошкоджену внаслідок війни водогосподарську інфраструктуру.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Держводагентством та спеціалістами водного сектору Кореї визначили Козаровицьку дамбу на Київщині як пілотний проєкт для відновлення водогосподарської інфраструктури України.
Він є продовженням співпраці, закладеної міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем та міністром навколишнього середовища Південної Кореї Хан Хва-Джин на полях СОР28 і частиною програми “Ініціатива миру та солідарності в Україні”, оголошеної президентом Республіки Корея під час його візиту до Києва минулого року.
Козаровицьку дамбу пошкоджено у перші дні повномасштабного вторгнення РФ, вона мала оборонне значення для захисту міста Києва. Зараз вона потребує термінового відновлення. Вартість робіт оцінили в $14 млн. У відновленні допоможуть дві корейські компанії: K-Water і KOICA.
За словами першого заступника міністра Олександра Краснолуцького, відновлення Козаровицької дамби дозволить захистити від підтоплення населені пункти на узбережжі річки Ірпінь нижче Київського водосховища.
Також корейські компанії нададуть допомогу у реалізації проєктів:
- забезпечення водою населення Миколаївщини;
- реконструкції та капітального ремонту інженерної інфраструктури Управління каналу Дніпро-Донбас;
- покращення моніторингу якості вод в Україні.
- Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
- Республіка Корея в якості гуманітарної допомоги передала Україні 10 машин для розмінування виробництва хорватської компанії “DOK-ING”.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.