Південна Корея викликала посла РФ через критику Росією заяв президента Юна
Джерело: Reuters
Міністерство закордонних справ Південної Кореї в суботу, 3 лютого, викликало російського посла в Сеулі через критику Москвою нещодавніх зауважень президента Південної Кореї Юн Сук Йоля щодо прагнення Північної Кореї отримати ядерний арсенал.
Виклик надійшов після того, як 31 січня Юн засудив розробку Північною Кореєю ядерної зброї для підтримки нинішнього режиму, який у своїй заяві речниця МЗС Росії Марія Захарова назвала “упередженим” і “одіозним”.
Заступник міністра закордонних справ Південної Кореї з політичних питань Чон Бьон Вон викликав російського посла Георгія Зінов’єва, щоб наголосити, що критика РФ на зауваження Юна матиме лише негативний вплив на відносини між двома країнами.
“Заступник міністра Чон сказав, що дуже прикро, що Росія проігнорувала правду і безумовно захищала Північну Корею, критикуючи зауваження лідера в надзвичайно грубій формі, і підкреслив, що це лише погіршить корейсько-російські відносини”, – йдеться в заяві міністерства.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що Росія прагне налагодити відносини з Південною Кореєю, аби пом’якшити наслідки свого зближення з КНДР.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
- Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що РФ вже застосовувала у повномасштабній війні проти України ракети, отримані з Північної Кореї.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.